افزایش دائمی پهنای باند ارتباطات زیرساخت گیلان

رشت رویایی- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان از افزایش دائمی پهنای باند ارتباطات زیرساخت استان خبر داد.

پهنای باند

سیروس رضایتی در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به گردشگرپذیر بودن استان و به منظور تأمین نیاز شهروندان و مسافران، پهنای باند شرکت زیرساخت استان به صورت دائمی افزایش یافته است.

وی پهنای باند مورد مصرف مردم استان را در حالت عادی ۲۰ گیگ عنوان و اظهار کرد: اکنون پهنای باند شرکت ارتباطات زیرساخت به ۶۰ گیگابایت افزایش یافته تا هر اپراتور خدمات دهنده بتواند برای تأمین نیاز مشترکانش هر چقدر که نیاز است، دریافت کند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با تاکید بر اینکه شرکت ارتباطات زیرساخت استان مشکل در واگذاری ظرفیت ندارد، گفت: پهنای باند در آینده نیز باز افزایش خواهد یافت.

رضایتی ادامه داد: همچنین در ایام نوروز به‌منظور جلوگیری از هرگونه مشکل در ارتباطات مردم ناشی از قطع شدن فیبر بین استانی در نقطه‌ای از مسیر، کشیک‌ها به دو برابر افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط اپراتورهای خدمات دهنده برای استفاده از تلفن‌های ثابت، همراه و اینترنت در استان گفت: اپراتورهای تلفن همراه با استفاده از تجارب نوروز گذشته، بستر را برای استفاده هم‌وطنان از این امکانات ارتباطی فراهم کردند.

وی اضافه کرد: در همین راستا، در مکان‌های پرتردد و گردشگرپذیر و مناطق کوهستانی پر رفت و آمد گیلان، ایستگاه‌های سیار نصب شده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz