افتتاح نخستین اورژانس پرندگان گیلان

رشت رویایی- نخستین اورژانس پرندگان گیلان در پناهگاه حیات وحش سلکه صومعه‌سرا افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، قربانعلی محمدپور مدیرکل محیط‌زیست گیلان در افتتاح نخستین اورژانس پرندگان گیلان در پناهگاه حیات وحش سلکه در جمع خبرنگاران، نیاز به اورژانس پرندگان را ضروری دانست و اظهار کرد: پرندگان آسیب دیده، گونه‌های نادر و گونه‌های پرندگان مهاجر که به دلیل تضاد با جوامع محلی و گاهاً توسط سهل‌انگاری افراد آسیب می‌بینند جهت تیمار و مداوا به این مرکز انتقال داده می‌شوند.

او دلیل انتخاب شهرستان صومعه‌سرا را مرکزیت آن و برخورداری از تنوع زیستی بالا در حوزه جانوری، گونه‌های پرندگان مهاجر و … دانست و افزود: یکی از اقدامات در راستای کارگروه احیای تالاب ایجاد اورژانس بوده است.

محمدپور با بیان اینکه با راه‌اندازی این اورژانس می‌توان بحث تیمار و احیای پرندگان در مرکز استان را در حوزه انزلی، رشت، صومعه‌سرا و بخشی از مناطق و شهرهای کوچک تحت پوشش قرار داد، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی اورژانس حیات وحش می‌تواند عاملی مؤثر در راستای بازدید، جلب و جذب بیشتر توریسم باشد.

او به مرکز بازدیدکنندگان و مرکز آموزش جایکا در منطقه سلکه در گذشته اشاره کرد و گفت: به منظور تکمیل کردن حلقه حیات وحش و به منظور ارتقاء فرهنگ زیست‌محیطی نسبت به ایجاد اورژانس اقدام شده است.

محمدپور با بیان اینکه بنا است در شرق استان اقدامی متناظر و متشابه به این کار صورت گیرد، متذکر شد: این اورژانس با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیون تومان از اعتبارات استانی راه‌اندازی شده است.

مدیرکل محیط‌زیست گیلان در پایان اورژانس پرندگان حیات وحش سلکه را اولین اورژانس پرندگان مورد تأیید در سطح استان گیلان خواند و اظهار کرد: اورژانس پرندگان حیات وحش سلکه اولین اورژانس دارای قابلیت‌ها، امکانات لازم و مورد تأیید سازمان‌های مربوطه است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz