شهردار منطقه دو خبرداد:
افتتاح فاز اول پارک گیاهی دارویی در خیابان جوان رشت

همایش نجات تالاب عینک - خرداد ۹۵ - مرتضی عاطفی

رشت رویایی- مرتضی عاطفی شهردار منطقه دو رشت گفت: پارک خیابان جوان رشت به مساحت ۵۸۶۱ متر مربع با هدف بسترسازی برای آموزش شهروندان و فرهنگ سازی توسعه کشت گیاهان دارویی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

او با اشاره به این که برای اولین بار در گیلان قرار است در این پارک از گونه های معطر دارویی استفاده شود، ادامه داد: باغ گیاهان دارویی معطر با رویکرد مصرف کم و بهینه آب و فرهنگ‌سازی کشت و کاربرد گیاهان ساخته شده است، همچنین آشنایی شهروندان به شناخت گونه، نوع کاشت و نحوه نگهداری منجر به این می شود که نسبت به احیاء و توسعه این گونه گیاهان اقدام شود.

شهردار منطقه دو رشت گفت: همچنین در طراحی این پارک با طرح فنجان صندلی و تعبیه آلاچیق ها نسبت به موضوعی بودن این پارک اقدام شده است. وی ادامه داد: توسعه و بهره برداری کامل این پارک در فاز ۲ ادامه خواهد داشت و بعد از افتتاح فاز یک مراحل ساخت فاز ۲ پارک اجرایی خواهد شد.

او گفت: توسعه کشت گیاهان دارویی با توجه به ویژگی های زیست محیطی منجر به درآمدزایی پایدار برای شهرداری خواهد شد و در این زمینه شهرداری منطقه ۲ با پیگیری و با کمک نهادهای تحقیقاتی قصد آن را دارد که نسبت به این مساله درپارک قدس و پارک های دیگر اقدامات بیشتری را انجام دهد.

عاطفی با بیان این که مراسم افتتاح این پارک روز سه شنبه ساعت ۱۴ در ابتدای خیابان جوان برگزار می شوداز شهروندان دعوت کرد که در مراسم افتتاح این پارک شرکت کنند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz