رشت رویایی- رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت از برگزاری ۱۵ برنامه هفته سلامت در ۵۵ محله این شهر خبر داد.

[su_frame align=”left”]گزارش تصویری جلسه فوق‌العاده شورای شهر رشت - 19 اسفند 1394[/su_frame]

فاطمه شیرزاد در گفت‌وگو با فارس با اشاره به فعالیت کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا در هفته سلامت اظهار کرد: حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری رشت به مناسبت فرارسیدن هفته سلامت برنامه‌هایی را در صحن کمیسیون بهداشت و محیط زیست مطرح کرده که به تصویب اعضای کمیسیون رسیده است.

وی با بیان اینکه هر ساله از اول تا هفتم اردیبهشت به نام هفته سلامت نام‌گذاری شده است، افزود: امسال برای نخستین بار در هفته سلامت تمام کارگران شهرداری رشت مستقر در بخش‌های رفت‌وروب، فضای سبز و… علیه بیماری هپاتیت B واکسینه می‌شوند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: اقدام مذکور در یکی از سرای محلات رشت انجام و مکان دقیق آن به‌زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی ویزیت رایگان کارگران رفت و روب، فضای سبز، کارگران کارخانه آسفالت شهرداری رشت که در زمره مشاغل سخت و پرخطر هستند را از دیگر اقدام‌ها در هفته سلامت امسال عنوان کرد.

شیرزاد به برگزاری نمایشگاهی متشکل از غرفه‌های طب سنتی، امداد و نجات، آتش‌نشانی و خدمات عمومی و … در تالاب عینک رشت اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه برگزاری برنامه‌های آموزشی با مشارکت مرکز بهداشت نیز در دستور کار قرار دارد.

وی ارائه برنامه‌های آموزشی پیشگیری از دیابت به شهروندان رشتی را از دیگر اقدام‌ها در هفته سلامت برشمرد و یادآور شد: در این هفته ایستگاه‌های سیار سلامت در نقاط مختلف رشت از جمله مسجد بزرگ مصلا مستقر می‌شود و شهروندان متقاضی از نظر فشارخون و دیابت مورد تست قرار می‌گیرند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت از افتتاح تالار گفتمان شهر سالم در کمپ عینک شهرداری این شهر خبر داد و خاطرنشان کرد: یکی از رویکردهای تالار گفتمان شهر سالم، ایجاد تالار آموزش و گفتمان محیط زیست است.

وی ایجاد تالار مذکور را پایگاهی برای مطالبه‌گری، آموزش و تمام فعالیت‌های دوستداران محیط زیست و احیای تالاب عینک دانست.

شیرزاد هدف کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی و مدیریت سلامت شهرداری رشت را ارتقای سلامت و داشتن شهروندانی با نشاط و سلامت دانست.