ثابت قدم: برای حفظ محیط زیست مشارکت عینی همگان لازم است
افتتاح اولین مرکز آموزش محیط زیست شهری ایران در رشت

رشت رویایی– به گزارش روابط عمومی شهرداری رشت اولین مرکز آموزش محیط زیست شهری ایران با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت، شهرداری منطقه ۴، سازمان عمران و بازآفرینی ؛روابط عمومی و اموربین الملل، معاونت خدمات شهری شهرداری رشت، دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان و مرکز آموزش محیط زیست تالاب عینک افتتاح شد

در این مراسم دکتر ثابت قدم شهردار رشت ،غلامعی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی , علیرضا حسنی مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت ، فاطمه شیرزاد سخنگوی شورای شهر، فرانک پیشگر رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت؛ رضا رسولی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت؛ علی بهارمست معاون خدمات شهری شهرداری رشت و جمعی از مسئولین شهری حضور داشتند.

دکتر سید محمد علی ثابت قدم شهر دار رشت در این مراسم توسعه پایدار را مستلزم پیشرفت همه جانبه عنوان کرد و اظهار داشت: سلامت مبتنی بر حفظ محیط زیست، یکی از پایه های اساسی توسعه محسوب می شود.
[su_frame align=”center”]دکتر ثابت قدم[/su_frame]
وی تدوین روشهای علمی برای حفظ محیط زیست و کاهش تهدیدهای امروز پیش روی طبیعت را مورد تاکید قرار داد و افزود: اگر در این حوزه ضعیف عمل شود آینده روشنی پیش روی فرزندان ما نخواهد بود.

شهردار رشت با بیان اینکه رفع مشکلات و خروج از بحرانها بدون نگاه علمی ممکن نیست گفت:باید حساسیت ذهنی در جامعه ایجاد شود و جامعه را به باوری برسانیم که محیط زیست بخشی از وجود شهروندان شود تا برای حفظ آن همگان مشارکت عینی داشته باشند.

فاطمه شیرزاد سخنگوی شورای اسلامی رشت نیز در این مراسم با بررسی پتانسیلهای زیستی محیطی شهر رشت در توسعه اقتصاد گردشگری این شهر اظهار داشت: تالاب عینک امروز نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.

[su_frame align=”center”]شیرزاد، عضو شورای شهر رشت[/su_frame]

شیرزاد تقویت مشارکت مردم در حوزه های محیط زیست براساس فرهنگ جهادی را مورد تاکید قرار داد و گفت: فرهنگ جهادی در همه صحنه ها و عرصه ها به کار می اید و در حوزه محیط زیست نیز باید با فرهنگ جهادی وارد میدان شویم.

فرانک پیشگر رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت اکوسیستم بی نظیر تالاب عینک را مورد تاکید قرار داد و افزود: هدف از افتتاح مرکز مرکز آموزش محیط زیست شهری ایران توجه به مسائل زیست محیطی و مشارکت جامعه در این امر است.

وی به اشاره به تهاجم گیاه سنبل آبی به تالاب عینک خاطرنشان کرد در مبارزه با تهاجم این گیاه به تالاب نقش سازمانهای مردم نهاد و فعالان زیست محیطی به خوبی اثبات شد و این نهادها ی مردم نهاد نهایت همکاری را با سازمانهای مسئول و مدیریت شهری داشته اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *