اعلام نامزدهای سیمرغ بلورین سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر

رشت رویایی- اسامی نامزدهای سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر در حالی اعلام شد که هیات داوران هیچ توجهی به فیلمهای لاتاری ،جشن دلتنگی،جاده قدیم نکردند

به گزارش ایلنا، در نشست خبری هیات دوران سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر که از ساعت ۲۰ در پردیس سینمایی ملت برگزار شد با حضور «رسول صدرعاملی»، «فرشته طائرپور»، «محمدرضا فروتن»، «خسرو دهقان»، «حسن خجسته»، «کمال تبریزی» و «بهرام بدخشانی» نامزدهای بخشهای مختلف به شرح زیر اعلام شدند:

نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری

۱- بمب (محمد لطفعلی)

۲- به وقت شام (سیدهادی اسلامی)

۳- تنگه ابوقریب (حسن ایزدی، جواد مطوری، محمد برادران، محسن خیرآبادی)

۴- چهارراه استانبول (فرید ناصر فصیحی)

۵- سرو زیر آب (محمد خاکزاد)

۶- لاتاری و ماهورا (سینا قویدل)

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی

۱- بمب (عباس شوقی)

۲- به وقت شام (محسن روزبهانی)

۳- تنگه ابوقریب (محسن روزبهانی)

۴- سرو زیر آب (محسن روزبهانی)

۵- ماهورا (حمید رسولیان)

نامزدهای بهترین چهره‌پردازی

۱- تنگه ابوقریب (سعید ملکان)

۲- چهارراه استانبول (عباس عباسی)

۳- دارکوب (فاطمه کمالی، زهرا کمالی)

۴- شعله‌ور (مهرداد میرکیانی)

۵- کامیون (بابک اسکندری)

نامزدهای بهترین طراحی لباس

۱- بمب (سارا خالدی‌زاده)

۲- خجالت نکش (رعنا امینی)

۳- سوء تفاهم (سارا سمیعی)

۴- شعله‌ور (سوسن نوروزی)

۵- مغزهای کوچک زنگ‌زده (مارال جیرانی)

نامزدهای بهترین طراحی صحنه

۱- بمب (محسن شاه‌ابراهیمی)

۲- تنگه ابوقریب (محمدرضا شجاعی)

۳- دارکوب (آیدین ظریف)

۴- سرو زیر آب (عباس بلوندی)

۵- سوء تفاهم (کیوان مقدم)

نامزدهای بهترین صدابردار

۱- بمب (ایرج شهزادی)

۲- به وقت شام (طاهر پیشوایی)

۳- تنگه ابوقریب (رشید دانشمند)

۴- سوء تفاهم (مهران ملکوتی)

۵- مغزهای کوچک زنگ‌زده (مهران ملکوتی)

نامزدهای بهترین صداگذار

۱- امپراطور جهنم (بهمن بنی‌اردلان)

۲- به وقت شام (علیرضا علویان)

۳- تنگه ابوقریب (امیرحسین قاسمی)

۴- شعله‌ور (امین شریفی، بابک شکیبا)

۵- مغزهای کوچک زنگ‌زده (علیرضا علویان)

نامزدهای بهترین موسیقی متن

۱- به وقت شام (کارن همایونفر)

۲- بمب (النی کاریندرو)

۳- تنگه ابوقریب (حامد ثابت)

۴- دارکوب (بهزاد عبدی)

۵- شعله‌ور (سهراب پورناظری)

۶- عرق سرد (کارن همایونفر)

نامزدهای بهترین تدوین

۱- به وقت شام (مهرداد خوشبخت)

۲- دارکوب (فرامرز هوتهم)

۳- عرق سرد (بهرام دهقانی، محمد نجاریان)

۴- کامیون (مصطفی خرقه‌پوش)

۵- مغزهای کوچک زنگ‌زده (مهدی سعدی)

نامزدهای بهترین فیلمبرداری

۱- بمب (محمود کلاری)

۲- تنگه ابوقریب (حمید خضوعی ابیانه)

۳- سرو زیر آب (علیرضا زرین‌دست)

۴- عرق سرد (فرشاد محمدی)

۵- مغزهای کوچک‌ زنگ‌زده (پیمان شادمانفر)

نامزدهای بهترین نقش مکمل مرد

۱- پژمان جمشیدی برای فیلم سوء تفاهم

۲- جمشید هاشم‌پور برای فیلم دارکوب

۳- سیامک انصاری برای فیلم بمب

۴- فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده

۵- مسعود کرامتی برای فیلم چهارراه استانبول

۶- نوید پورفرج برای فیلم مغزهای کوچک‌ زنگ‌زده

نامزدهای بهترین نقش مکمل زن

۱- سحر دولتشاهی برای فیلم‌های عرق سرد، چهارراه استانبول

۲- لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد

۳- نگار عابدی برای فیلم دارکوب

۴- هدی زین‌العابدین برای فیلم‌ عرق سرد

نامزدهای بهترین نقش اول مرد

۱- امیر جدیدی برای فیلم‌های تنگه ابوقریب، عرق سرد

۲- امین حیایی برای فیلم شعله‌ور

۳- بابک حمیدیان برای فیلم سرو زیر آب

۴- رضا عطاران برای فیلم مصادره

۵- سعید آقاخانی برای فیلم کامیون

۶- نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده

نامزدهای بهترین نقش اول زن

۱- باران کوثری برای فیلم عرق سرد

۲- سارا بهرامی برای فیلم دارکوب

۳- شبنم مقدمی برای فیلم خجالت نکش

۴- ماهور الوند برای فیلم چهارراه استانبول

۵- مهناز افشار برای فیلم دارکوب

۶- هانیه توسلی برای فیلم سوء تفاهم

نامزدهای بهترین فیلمنامه

۱- بمب (پیمان معادی)

۲- سرو زیر آب (محمدعلی باشه آهنگر، حامد باشه آهنگر)

۳- شعله‌ور (هادی مقدم‌دوست، حمید نعمت‌اله)

۴- کامیون (کامبوزیا پرتوی)

۵- مغزهای کوچک زنگ‌زده (هومن سیدی)

نامزدهای بهترین کارگردانی

۱- به وقت شام به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا

۲- تنگه ابوقریب به کارگردانی بهرام توکلی

۳- دارکوب به کارگردانی بهروز شعیبی

۴- سرو زیر آب به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر

۵- کامیون به کارگردانی کامبوزیا پرتوی

۶- مغزهای کوچک زنگ‌زده به کارگردانی هومن سیدی

نامزدهای بهترین فیلم

۱- بمب به تهیه‌کنندگی پیمان معادی و احسان رسول‌اف

۲- به وقت شام به تهیه‌کنندگی محمد خزاعی

۳- تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی سعید ملکان

۴- دارکوب به تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی

۵- سرو زیر آب به تهیه‌کنندگی سیدحامد حسینی

۶- کامیون به تهیه‌کنندگی کامبوزیا پرتوی

۷- مغزهای کوچک زنگ‌زده به تهیه‌کنندگی سعید سعدی

فیلمهای سینمایی مغزهای کوچک زنگ زده با ۱۱ نامزدی، دارکوب با ۱۰ نامزدی ، تنگه ابو قریب با ۱۰ نامزدی ،بمب با ۹ نامزدی،عرق سرد با ۸ نامزدی پیشتاز تعداد نامزدها شدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *