اعلام موجودیت رسمی فراکسیون سوم مجلس پس از تعطیلات

مهرداد لاهوتی

رشت رویایی- مهرداد لاهوتی بائوج با اشاره به عزم نمایندگان مستقل برای تشکیل فراکسیون سوم، گفت: امیدواریم پس از بازگشت نمایندگان از حوزه‌های انتخابیه و پایان تعطیلات مجلس، در راستای تشکیل فراکسیون مستقلان اقدام کنیم.

او گفت: برنامه ما این است که بعد از بازگشت نمایندگان از حوزه‌های انتخابیه، رسماً اعلام موجودیت کنیم.

هدف گرفتن یا دادن امتیاز از فرا کسیون ولایت نیست
نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم در پاسخ به این سؤال که آیا هدف از تشکیل فراکسیون سوم، صرفاً امتیازگیری از فراکسیون ولایت است، گفت: مسئله امتیاز دادن یا امتیاز گرفتن نیست. درواقع با توجه به این‌که تعدادی از نمایندگان به‌عنوان اعتدالیون دو جناح در مجلس حضور یافته‌اند، این نمایندگان اعتدال‌گرا قصد دارند فراکسیون خود را تأسیس کرده و اعلام موجودیت کنند.

او در پاسخ به این سوال که آیا امکان جذب این گروه از نمایندگان معتدل در دو فراکسیون ولایت و امید وجود ندارد، گفت: به هیچ عنوان امکان جذب این گروه از نمایندگان در دو فراکسیون دیگر وجود ندارد و مسلماً اگر این امکان وجود داشت، تا به حال، این اتفاق افتاده بود و این نمایندگان در دو فراکسیون ولایت و امید جذب شده بودند.

لاهوتی با بیان این‌که در مجلس هشتم نیز سابقه تشکیل چنین فراکسیونی وجود داشت، گفت: ما اقدام‌هایی در راستای تشکیل فراکسیون سوم انجام داده‌ایم و حتی اساسنامه فراکسیون هم تهیه شده است و قصد داریم پس از تعطیلات انتخابات هیات‌رئیسه و شورای مرکزی فراکسیون را برگزار کنیم.

ایلنا

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz