[su_frame align=”center”]دانشگاه آزاد[/su_frame]

رشت رویایی- وزارت علوم تحقیقات و فناوری، فهرست بیش از ۶ هزار رشته محل کارشناسی ارشد، دانشگاه آزاد اسلامی را بر روی سایت خود قرار داد.

فهرست تمام رشته محل های مجاز کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ وزارت علوم تحقیقات و فناوری، تمام رشته محل های مجاز کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی را بر روی سایت خود قرار داد.

وزارت علوم در بخش اول، سه هزار و ۸۴۹ رشته محل کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را که دارای مجوز هستند، اعلام کرده بود و در مرحله دوم و بخش پایانی ۲ هزار و ۲۰۸ رشته محل را نیز اعلام کرد که در مجموع ۶ هزار و ۵۷ رشته محل کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بر روی سایت وزارت علوم قرار گرفت.

مرجع تصویب این رشته محل ها شورای عالی انقلاب فرهنگی، کمیته ارزیابی هستند؛ این رشته محل ها در گروه های پزشکی، دامپزشکی، علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، و هنر و معماری اعلام شده است.

داوطلبان برای اطلاعات بیشتر می توانند به سایت وزارت علوم تحقیقات و فناوری بخش معاونت آموزشی به نشانی https://edu.msrt.ir/fa مراجعه کنند.

براساس این گزارش، علیرضا رهایی معاون آموزشی دانشگاه آزاد پیش از این گفته بود نظر معاونت آموزشی وزارت علوم این است که نتایج نهایی رشته های مورد تایید بعد از بررسی تمام رشته ها اعلام شود.