[su_frame align=”left”]نخستین همایش بزرگ اتیسم در رشت - محمدصادق حسنی[/su_frame]

خبرآزاد نوشت: دکتر محمدصادق حسنی جوریابی، گفت: اعضای شورا شهر اجازه ندهند توسعه و پیشرفت رشت قربانی منافع گروهی و فردی شود و به خاطر مردم اختلافات در شهرداری باید کنار گذاشته شودـ

دکتر محمدصادق حسنی جوریابی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی با خبرآزاد با ابراز تأسف از استیضاح شهردار رشت گفت: هر ذهن آگاه و هر تفکر بی‌طرفی از برنامه‌ها و ایده‌های شهردار رشت حمایت خواهد کرد.

او با تاکید بر اینکه نظارت بر عملکرد مجموعه‌ی شهرداری و شهردار و سؤال و استیضاح شهردار حق قانونی اعضای شورای شهر است گفت: چقدر خوب می‌شد برخی از اعضای معترض به عملکرد شهردار، چندخطی از عملکرد خودشان می‌گفتند

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هیچ‌کس معتقد نیست که صددرصد رفتارها و تصمیم‌گیری‌های شهردار و مدیران شهرداری درست است، اما به واسطه‌ی هر مشکل کوچک نباید وقت تصمیم سازان شهری را گرفت، پروژه‌ها و برنامه‌های شهرسازی را متوقف کرد و اقدام به استیضاح کرد.

دکتر حسنی با اشاره به اینکه حجم و تعدد پروژه‌های در دست اقدام شهرداری بی سابقه است گفت: قطعاً با افزایش کمیت پروژه‌ها و اتفاقات شهری تعداد مشکلات، تخلفات و کوتاهی‌های احتمالی بیشتر خواهد شد و چه خوب بود که اعضای معترض شورا هم به جای بداخلاقی‌ها و اختلال در این امور دوشادوش شهردار متخصص رشت برای حل مشکلات این شهر حرکت می‌کردند و اگر هم انتقاد یا مساله ای داشتند با همدلی مطرح و در حل آن مانند باقی همکارانشان اهتمام و تلاش می‌کردند.

نماینده مردم رشت تاکید کرد: یک اقلیت بسیار محدودی در شورا مدت‌هاست به بداخلاقی، تخریب و تهمت روی آورده‌اند که گمان می‌کنم پاسخ آن را مردم در همین انتخابات پیش رو به خوبی خواهند داد کرد.

او با اشاره به وظیفه‌ی خطیر اعضای شورا و انتظار مردم رشت از اعضای شورای شهر گفت: اعضای منصف و بی‌طرف شورای شهر اجازه ندهند توسعه و پیشرفت رشت قربانی منافع گروهی و فردی برخی اعضا شود و به خاطر مردم اختلافات را کنار بگذارند ـ

دکتر حسنی گفت: من واقعاً متعجبم فردی که تا یک ماه پیش در صحبت‌ها و گفتگوهایش ثابت‌قدم را بهترین شهردار تاریخ رشت معرفی می‌کرد، اکنون ساز مخالفت و داد استیضاح شهردار را سر می‌دهد.

او با تاکید بر اینکه تنها یک سال به پایان دوره‌ی شورای چهارم باقی مانده گفت: متاسفانه عزیزان ساعت‌ها و لحظات طولانی‌ای در جلسات شورا را صرف سؤالات تکراری از شهردار کرده‌اند و نگرانیم که نکند از نیازها و دغدغه‌های شهر و شهروندان غافل بمانندـ

او افزود: تلاش دولت و مجلس ایجاد آرامش و امنیت خاطر برای شهروندان است و قطعاً هر شخص یا طیفی از افراد قصد بر هم زدن این آرامش نسبی را داشته باشد از چشم مردم خواهند افتاد.

دکتر حسنی با تاکید بر اینکه ما هیچ‌کدام قصد دخالت در امور شورایی را نداریم اما به واسطه نمایندگی مردم باید نظرات مردم را مد نظر قرار دهیم، گفت: نظر مردم در رسانه‌ها، فضای مجازی، کوچه و خیابان این شهر قابل لمس است و غالب صداها مبنی بر ماندن و ادامه کار ثابت‌قدم است و اعضای شورا وظیفه دارند به نظر مردم توجه لازم را داشته باشند.

او در پایان گفت: خوشبختانه معتقدم اکثریت شورا به واسطه دانش و تجربه‌شان به ادامه‌ی شهرداری دکتر ثابت‌قدم رأی خواهند داد و در ادامه شاهد روزهای بهتری برای شهر رشت خواهیم بود.