اعضای جوان ۲۶ ساله رشتی اهدا شد

اهدای عضو

رشت رویایی- مهم نیست فقیر یا غنی، کوچک یا بزرگ، زن یا مرد و… باشید، وقتی نیت خالص باشد خداوند و زیبایی‌هایش، مهمان دلت و گذشت و سخاوت بن‌مایه وجودت می‌شود. آنگاه خالصانه برای رضای پروردگار و آسایش و شادی بندگانش بدون هیچ چشم‌داشتی گام برمی‌دارید.

شایان غفوری جوان ۲۶ ساله رشتی که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، پس از تائید کادر درمانی و پیگیری‌های لازم، خانواده‌اش با گذشت و بزرگواری راضی به اهدای قلب، دو کلیه و کبد او به بیماران نیازمند شدند.

پدر شایان غفوری در این‌باره به رشت رویایی گفت: من خود کارمند دانشگاه علوم پزشکی در بیمارستان رازی هستم و با توجه به اینکه رشت از سال ۹۳ یکی از قطب‌های پیوند اعضا در شمال کشور است، خود نیز در همان سال اول آغاز کار این مرکز،‌ فرم مربوطه را دریافت و ثبت‌نام کردم.

او با اشاره به این که تمام گیلانی‌ها عضو یک خانواده هستند درباره احساس خانواده از این تصمیم گفت: زمانی که متوجه شدیم شایان مرگ مغزی شده است و امیدی به بازگشت او نیست، با رضایت مادرش که اگر راضی نبود هرگز این کار را نمی‌کردم تصمیم گرفتیم اعضای فرزندم را اهدا کنیم تا در بدن بیمار دیگر به حیات خود ادامه دهد و با این کار بتوانیم به بیماران دیگر فرصت زندگی دوباره را بدهیم.

آقای غفوری گفت: شایان از این تصمیم ما راضی است و در آن دنیا روحش در آرامش خواهد بود.

نظرات

2 دیدگاه‌ برای "اعضای جوان ۲۶ ساله رشتی اهدا شد"

آگاه‌سازی از
680

مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بیشترین رأی
Western
9 ماه 9 روز پیش

کی گفته شایان ۲۶ سالش بود ؟ اون خدابیامرز همش ۱۹ سال داشت… شایان فامیل ما بود????? تو تهران تصادف کرد

«رشت رویایی»
9 ماه 5 روز پیش

اطلاعات منتشره در این خبر از مصاحبه با پدر مرحوم شایان غفوری کسب شده‌اند.

wpDiscuz