[su_frame align=”center”]اعتراض هواداران باشگاه سپیدرود مقابل ورزشگاه عضدی رشت[/su_frame]

رشت رویایی، آزاده بشارتی- یک ماه پیش خیابان‌های رشت شاهد به راه افتادن کارناوال شادی به‌واسطه صعود تیم سپیدرود به لیگ دست یک بود امروز اما شادی هواداران سپیدرود جایش را به ناراحتی و عصبانیت داد؛ هوادارانی که جلوی ورزشگاه عضدی تجمع کردند تا نسبت به وضعیت مالکیت تیمشان اعتراض کنند.

به گزارش رشت رویایی، ساعت ۱۰ صبح امروز بالغ بر ۷۰ نفر از هواداران تیم سپیدرود جلوی ورزشگاه عضدی تجمع کردند. این تجمع اعتراضی در حالی اتفاق افتاد که تیم سپیدرود رشت پس از پنج دوره حضور در لیگ دست دوم به تازگی موفق شد به لیگ دست یک صعود کند. درحالی‌که روز گذشته فرشاد پیوس که به‌عنوان سرمربی از اسفندماه سال نود و چهار کار خود را با سپیدرود رشت آغاز کرده بود با این تیم خداحافظی کرد.

اعتراض هواداران نسبت به وضعیت نامشخص مالکیت سپیدرود
پیوس پس از حضور بر روی نیمکت تیم سپیدرود توانست از هشت بازی باقیمانده ۱۹ امتیاز کسب کند و با ۶ برد، یک مساوی و یک باخت رقابت‌های این فصل لیگ دسته دوم فوتبال ایران را به پایان برساند. در آخرین بازی، این تیم توانست با شکست بادران تهران جواز حضور در مسابقات فصل آینده لیگ دسته اول را کسب کند. پس از آن بیش از دو هزار هوادار متعصب که خیلی از آن‌ها لباس سرخ تیم را بر تن داشتند کارناوال شادی در خیابان‌های رشت به راه انداختند و نام فرشاد پیوس و تیمشان را فریاد زدند. امروز اما تعدادی از هواداران عصبانی که نسبت به خداحافظی مربی تیم و وضعیت نامعلوم مالکیت باشگاه ناراضی بودند، اعتراضشان را با حضور در جلوی باشگاه نشان دادند و خواهان اعطای حق مالکیت به محمد پورمحسن مدیرعامل این باشگاه شدند. گفتنی است دلیل قطع همکاری فرشاد پیوس با این تیم فراهم نشدن برخی از امکانات سخت‌افزاری و عدم تعیین تکلیف وضعیت مالکیت تیم گزارش شده است. این مربی سرشناس با وجود اینکه نسبت به ادامه همکاری با سپیدرود بی‌میل نبود اما نتوانست با باشگاه به توافق برسد و در نهایت از رشت خداحافظی کرد.

[su_frame align=”center”]طرفداران تیم سپیدرود رشت در مقابل ورزشگاه شهید عضدی[/su_frame]

بلاتکلیفی باشگاه امید مردم رشت را ناامید می‌کند
علی یکی از هوادارانی که در تجمع اعتراضی امروز حضور داشت به رشت رویایی می‌گوید: یک ماه است تیم صعود کرده اما متاسفانه تکلیف آن هنوز مشخص نیست. هواداران این تیم امروز در این مکان حاضر شدند تا اعتراضشان را نسبت به وضعیت بلاتکلیف تیم و مالکیت آن نشان دهند.

این هوادار با بیان اینکه باید هرچه زودتر مشکلات این تیم برطرف شود، تاکید می‌کند: بلاتکلیفی تیم به دلیل یک سری از اختلافات شخصی است که متاسفانه دارد به ما ضربه می‌زند. تنها ۴۵ روز دیگر به آغاز رقابت‌ها باقی مانده است اما هنوز نه مالکیت تیم مشخص است نه سرمربی و قرارداد بازیکنان. برای اینکه این تیم به لیگ دست یک صعود کند زحمت فراوانی کشیده شده است و یک سال مدیریت، مربی و بازیکنان تیم با وجود مشکلات فروان تمام توان خود را بکار بستند تا از حیثیت فوتبال رشت و گیلان دفاع کنند.

یکی دیگر از هواداران سپیدرود که رضا نام دارد با انتقاد نسبت به عملکرد نامناسب باشگاه در بحث حفظ پیوس در این برهه زمانی حساس، می‌گوید: سپیدرود دل‌خوشی خیلی از مردم رشت است. مردم این تیم ریشه‌دار را دوست دارند و به حضور قوی آن در رقابت‌های دسته یک امید بسته‌اند. نباید با بی‌توجهی امید مردم رشت را ناامید کرد.

این هوادار با اشاره به اینکه تجربه ثابت کرده است که مدیریت قوی باعث موفقیت و پیشرفت تیم‌های فوتبال می‌شود، تاکید دارد: عدم ثبات مدیریتی به سپیدرود ضربه خواهد زد و مطالبه مردم رشت این است که وضعیت مالکیت باشگاه هرچه زودتر مشخص شود. در این فصل تیم‌هایی مثل خونه‌به‌خونه‌ی بابل، ایران جوان بوشهر، فجر سپاسی، مس کرمان و … حضور دارند که تا اینجا آماده‌سازی و یارگیری خوبی داشتند و بدون شک رقابت با چنین تیم‌های باتجربه و قدرتمندی نیاز به یک برنامه‌ریزی دقیق، مدیریت خوب و مالک دلسوز دارد.

سپیدرود نباید در لیگ یک زنگ تفریح باشد
محمدرضا که از دیگر هواداران حاضر در این تجمع عصبانی‌تر است، می‌گوید: سپیدرود یک تیم ریشه‌دار و آبروی فوتبال رشت است. در این مقطع حساس که تیم‌ها باید به فکر آماده‌سازی باشند متاسفانه وضعیت مالکیت ما هنوز مشخص نیست. در این برهه زمانی هر یک روز دارای اهمیت است و باید برای تک‌تک روزها برنامه داشت. ما نمی‌خواهیم در لیگ زنگ تفریح تیم‌های دیگر باشیم. به ما قول داده‌اند که وضعیت این تیم و مالکیت آن تا روز شنبه مشخص شود. اما تا زمانی که این تیم مالکش مشخص نشود نمی‌تواند به فکر مربی و یارگیری باشد. آقای پور محسن برای این تیم در فصل پیش زحمت زیادی کشیده است. پورمحسن با دست خالی توانست این تیم را بالا بیاورد. او فرشاد پیوس را به این تیم اضافه کرد و تلاش کرد تا شرایط صعود برای این تیم مهیا باشد. هوادارن امیدوار بودند که فرشاد پیوس در فصل جاری حضور داشته باشد و با جذب بازیکنان جدید بتواند در رقابت‌های این فصل قدرتمند حاضر شود. اما به دلیل یک سری اختلافات و مشکلات نامشخص وضعیت مالکیت باشگاه مشخص نیست و همه از این بابت نگران هستند.

شایان ذکر است باشگاه سپیدرود رشت با لقب «ارتش سرخ گیلان» در سال ۱۳۴۷ در رشت به وسیله‌ی غلامرضا صومی و با نام اولیه سلامت بخش رشت بنیان‌گذاری شد و یکی از قدیمی‌ترین تیم‌های ایران محسوب می‌شود. از افتخارات سپیدرود می‌توان به قهرمان جام بین‌المللی خزر در سال‌های ۱۳۷۱ و ۱۳۸۱ و همچنین قهرمان جام حذفی گیلان در سال ۱۳۷۳ اشاره کرد. این تیم طرفداران زیادی در گیلان و شهر رشت دارد. طرفدارانی که حالا نگران تیمشان هستند و در حالیکه تیم‌های دیگر در حال آخرین نقل و انتقالات و آماده شدن برای لیگ هستند منتظرند تا ببینند مالکیت سپیدرود به چه کسی می‌رسد؟