اطلاعیه شرکت گاز گیلان درباره هزینه‌های جانبی قبوض گاز

رشت رویایی- به دنبال سئوالات مکرر مشترکین گاز طبیعی در خصوص هزینه های جانبی در صورتحساب گاز، شرکت گاز استان در اطلاعیه ای، قوانین و مقررات مربوط به هر یک از موارد صورتحساب را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، به دنبال سوالات مکرر مشترکین گاز طبیعی در خصوص هزینه‌های جانبی در صورتحساب گاز، بدینوسیله قوانین و مقررات مربوط به هر یک از موارد صورتحساب به استحضار می رسد:

بیمه: برای تامین مالی و امنیت بیشتر در صورت بروز هرگونه حادثه، انشعاب گاز هر واحد مسکونی توسط شرکت ملی گاز ایران بیمه شده است. مبلغ بیمه در صورتحساب مشترکین خانگی در سال جاری ماهیانه ۱۰۰۰ ریال است. بدیهی است اگر تعداد روز صورتحساب صادره بیشتر از یک ماه باشد مبلغ بیمه نیز به تناسب آن بالاتر خواهد رفت.

عوارض گازرسانی: بر اساس ماده ۶۵ قانون الحاق بودجه کشور، معادل ۱۰ درصد گازبهای مصرفی به عنوان عوارض گازرسانی اخذ می گردد.

هزینه خدمات مستمر: هزینه خدمات مستمر حسب مجموعه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی مصوب دی ماه سال ۹۶ بند ۱-۳۱ عبارتست از مبلغی که ماهانه به تناسب ظرفیت کنتور یا ایستگاه اندازه گیری، پس از نصب و راه اندازی آن، برای جبران بخشی از هزینه های نگهداری تاسیسات و هزینه های جاری شرکت از مشترکین جز و عمده اخذ می گردد.

مالیات بر ارزش افزوده: مطابق قانون، معادل ۹ درصد مجموع سه آیتم گازبها، هزینه خدمات مستمر و بیمه تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده از مشترکین اخذ و به حساب سازمان امور مالیاتی واریز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *