آرمان پورقربانی، مشاور فرماندار رشت:
استیضاح شهردار رشت برخلاف نظر قاطبه شهروندان است

آرمان پورقربانی

رشت رویایی- مشاور فرماندار رشت گفت: برخی اعضای شورای شهر رشت به نظرات شهروندان بی توجه‌اند.

آرمان پورقربانی با بیان این مطلب افزود: قاطبه شهروندان رشت با استیضاح شهردار مخالفند.

او با اشاره به کمیت و کیفیت اتفاقات عمرانی و مدیریتی در رشت در زمان شهرداری ثابت‌قدم گفت: شهر سال‌ها درگیر رخوت و سستی بود و به دلایل نبود مدیریت جامع، مقتدر و هدفمند دچار روزمرگی و پسرفت شده بود. مدت‌ها بود با شهردارانی روبرو بودیم که بزرگ‌ترین کارشان این بود که پشت میزشان بنشینند و حقوق ماهانه بیش از ۳۰۰۰ از پرسنل شهرداری پرداخت کنند. گویی که شهرداری وظیفه دیگری ندارد.

پورقربانی با مقایسه توسعه‌ی شهری رشت با شهرهای همسان و هم‌سطح گفت: شهرباران به آنچه شایسته خود بود نرسید و تصمیمات بزرگ ثابت‌قدم برای رشت نوید روزهای خوبی را می‌دهد.

او با تاکید بر همراهی مجموعه استانداری و دیگر ارکان دولت تدبیر و امید با برنامه‌های شهردار اضافه کرد: قطعاً مجموعه مدیریتی دولت تدبیر و امید در کنار قاطبه رشتوندان مدافع تصمیمات مدیریتی شهردار متخصص و جوان رشتند.

او تاکید کرد: قطعاً این حمایت به معنای تأیید صددرصد تمامی جزییات برنامه‌های اجرایی نیست و ممکن است نقاط ضعف و مشکلاتی در برخی موارد جزیی دیده شود، اما این مشکلات نباید منجر به تصمیمی مبنی بر توقف روند کلی توسعه رشت شود.

مشاور فرماندار رشت افزود: رشت با تفکرات دکتر ثابت‌قدم دچار تغییرات ماهوی و کالبدی بسیاری شده است و به طور حتم هر تغییری مخالفت‌هایی را در پی خواهد داشت؛ اما مگر می‌توان این همه تلاش و کوشش و سازندگی را نادیده گرفت.

او با ذکر مثالی در حوزه ساخت پارک‌ها در نقاط مختلف رشت گفت: وعده‌ی ساخت بیش از ۶۰ پارک تا پایان سال توسط شهرداری محقق می‌گردد که می‌توان این آمار را با تعداد کل پارک‌های موجود در رشت مقایسه کرد تا میزان تلاش و تحرک مدیران شهرداری آشکار شود.

پورقربانی با اشاره به مخالفت‌هایی که در ابتدا با طرح پیاده راه اعلم الهدی بود گفت: دیدیم پس از مدت کوتاهی کسبه با توجه به رونقی که متوجه کسب و کارشان شد از این پروژه تقدیر کردند.

او گفت: امروز رشت تبدیل به یک کارگاه شده و برونداد عملکرد شهردار، برای شهروندان قابل لمس است. این شهر دست کم در این چند دهه این حجم از عملیات عمرانی و فرهنگی را به خود ندیده بود و پس از سالها مردم این دیار وجود یک شهردار توانمند و برنامه محور را حس می‌کنند.

پورقربانی با اشاره به اینکه تنها حدود ۹ ماه به برگزاری انتخابات شوراهای شهر باقی مانده این پرسش را مطرح کرد که آیا استیضاح‌کنندگان به این مهم فکر کرده‌اند که در این مدت چه اتفاقی برای رشت خواهد افتاد؟ آیا در این بازه زمانی، اصالتاً استیضاح به مصلحت شهر و شهروندان است؟

مشاور فرماندار رشت در پایان با اشاره به حمایت گسترده مردم، خاصه متخصصین شهر رشت از ثابت‌قدم گفت: استیضاح شهردار فعلی استیضاح یک فرد نیست، بلکه مخالفت با روند توسعه شهرمان است و امیدوارم اعضای شورا تصمیم مدبرانه‌ای اتخاذ کنند تا آرزوهای بلند شهرمان بر باد نرود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz