[su_frame align=”left”]احمد رمضانپور نرگسی[/su_frame]

رشت رویایی- دکتر احمد رمضان‌پور نرگسی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی که سابقه شهرداری رشت را دارد در گفت‌وگو با خبر آزاد با تاکید بر این نکته که کار شهرداری کار بسیار دشواری است گفت: مردمی که به شهرداری مرکز استان‌ها مراجعه می‌کنند برابر با مجموعه مراجعات مردمی به سازمان‌های دولتی است.

او ادامه داد: وقتی که شهرداری فاقد سیستم و تشکیلات و قائم به فرد باشد و این در کنار نبود سیستم درست در شهرداری در مقابل شورایی که کلکسیونی از فرهنگ و طیف‌های سیاسی شهرستان است کار را بسیار سخت می‌کند.

رمضان‌پور گفت: متاسفانه حادثه بدی در گیلان پیش آمده و افتخارات شوراها این شده که هر چند وقت یک بار شهردار عوض می‌کنند و این اتفاق در دوره سوم و چهار تسریع شده اما در شهرهای بزرگ می‌بینیم که شهردار دارد سال‌ها کار می‌کند و برنامه‌های خود را می‌تواند به صورت جدی‌تری پیگیری نماید.

رییس شورای اصلاح‌طلبان استان گیلان گفت: در همین شورا آقای خلیلی را برای شهرداری مد نظر قرار داده بودند بنده مفصل با رییس شورا صحبت کردم و در رسانه‌ها موضع گرفتم و گفتم که شهردار حتماً باید بومی باشد چرا که باید فرهنگ استان را بشناسد باید با مردم و شهر آشنا باشد و به شدت مخالف حضور ایشان بودم. اما با این همه ایشان انتخاب شد و آقایان توجه نکردند.

او ادامه داد: همین آقایانی که خلیلی را آوردند بعد از مدتی شروع کردند به مخالفت با او ولی من این بار با برکناری ایشان مخالفت کردم و گفتم که این کار درستی نیست که مدیران بیایند پای سفره مردم گیلان بنشیند و کار یاد بگیرند و زمانی که به سازمان و مجموعه تحت نظر خود آگاهی پیدا کردند برکنار شوند و من با این روند به شدت مخالفت کردم.

دکتر رمضان پور گفت: زمانی که رییس جمهور آمد به اعضای همین شورا گفتم که هر کدام درخواست‌های پراکنده از رییس‌جمهور نداشته باشید همگی یک درخواست را از ایشان مطالبه کنید که خودم پیشنهاد دادم که درخواست یک کمربندی دوم برای این شهر از رییس‌جمهور مطالبه شود اما آقایان آنقدر فرمایشات ریز و خورد کردند که هیچ ثمره‌ای این جلسه برای شهر نداشت.

او با اشاره به اتفاقات چند سال گذشته در مجموعه شهرداری و شورای شهر گفت: شورا می‌آید تصویب می‌کند می‌گوید پیاده‌راه بعد خودش را کنار می‌کشد و شروع به مخالفت می‌کند یا موارد دیگری مثل قطع درختان بعد شهردار را وسط می‌اندازند و می‌خواهد او را تخریب کنند.

او ادامه داد: یک شهردار جوان آمده که بالای چهل پروژه عمرانی را با هم در حال پیگیری و اجراست و با تمام توان دارد کار می‌کند حالا به نیازهای شخصی آقایان پاسخ نمی‌دهد این دلیل نمی‌شود که ایشان را استیضاح کنید مگر مردم این شهر مسخره شورای شهر هستند؟

دکتر رمضان‌پور خطاب به اعضای شورای شهر گفت: شهردار با تمام مشکلاتی که شهرداری دارد این حجم کار را پیش می‌برد آیا می‌توانید حتی یک روز شهر را اینگونه اداره کنید؟ من می‌گویم نمی‌توانید.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی افزود: استیضاح شهردار در واقع استیضاح خود اعضای شورای شهر است و مردم در انتخابات پیش رو پاسخ آنها را خواهد داد.

رمضان‌پور ادامه داد: من اکثر اعضای شورای شهر را می‌شناسم آنها را دوست دارم جوان هستند اما این روندی که پیش گرفتند یک روند اشتباه است. حداقل با چند پیش کسوت در استان مشورت کنند. استیضاح شهردار به نفع منافع عمومی و مردم نیست و توصیه می‌کنم تجدید نظر کنند.

او در پایان هشدار داد اگر استیضاح رأی بیاورد شهر کامل قفل می‌شود و هیچ‌کس توانایی این را ندارد که کارهای ثابت‌قدم را ادامه دهد.