کار ملوان و سیاه‌جامگان به هفته آخر کشید
استقلال خوزستان و پرسپولیس؛ دو بال قهرمانی

رشت رویایی، سید احمد ساداتی- هفته بیست و نهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران پر بود از اتفاقات ریز و درشت فوتبالی تا تنور این رقابت‌ها در فاصله یک هفته مانده به پایان لیگ همچنان داغ بماند. مهم‌ترین اتفاق این هفته از رقابت‌های لیگ در صدر جدول، کنار رفتن استقلال تهران از کورس قهرمانی و پیروزی تیم‌های پرسپولیس و استقلال خوزستان بود تا در هفته پایانی بازی‌ها یکی از این ۲ تیم، جام قهرمانی لیگ پانزدهم را بالای سر ببرد. در قعر جدول نیز با نتایجی که رقم خورد، کار تیم‌های ملوان، راه‌آهن و سیاه‌جامگان برای بقا در لیگ برتر به هفته پایانی کشید.

جنگ قعر جدول در هفته سی‌ام

فوتبال - ملوان

بندرنشینان ملوان در حالی که تا قطعی شدن ماندگاری خود در لیگ برتر فاصله‌ای نداشتند، با دریافت گل تساوی مقابل تیم صبا، این فرصت را از دست دادند تا دلهره همچنان در انزلی موج بزند. سپیدپوشان ملوان در این بازی ابتدا با گل سعید یوسف زاده در دقیقه ۲۱ بازی پیش افتادند و تا دقیقه ۸۵ بازی نیز موفق به حفظ این نتیجه شده بودند؛ اما شاگردان علی دایی در تیم صبا با به ثمر رساندن گل در این دقیقه بازی، کام انزلی‌چی‌ها را تلخ کردند. ملوانان با این نتیجه اگرچه در رتبه سیزدهم جدول باقی ماندند، اما با توجه به بازی پایانی این تیم مقابل سیاه‌جامگان، قوهای سپید انزلی کار سختی برای بقا در لیگ برتر خواهند داشت.

در بازی‌های همزمان تیم راه آهن تهران موفق شد با یک گل مقابل تیم سپاهان اصفهان به برتری برسد تا هرچند روی کاغذ اندک شانسی برای بقا در لیگ برتر داشته باشند. راه آهنی‌ها تنها در صورتی در لیگ ماندنی می‌شوند که در هفته پایانی بازی‌ها مقابل تیم پرسپولیس تهران به برتری برسند که این مساله بعید به نظر می‌رسد.

در دیگر بازی مهم قعرنشینان لیگ، تیم سیاه جامگان مشهد در اصفهان با سه گل مغلوب تیم ذوب‌آهن شد. اما با تساوی ملوانان مقابل صبا، این تیم می‌تواند با کسب برتری ۲ گله در هفته پایانی بازی‌ها مقابل تیم ملوان و توقف راه آهن مقابل پرسپولیس، در لیگ برتر ماندگار شود.

مچ اندازی برانکو و گواردیولای وطنی در صدر
اما جنگ صدر جدول در هفته بیست و نهم بازی‌ها با کنار رفتن استقلال تهران از جمع مدعیان به پایان رسید. استقلالی‌ها که در ورزشگاه آزادی مقابل تیم تراکتورسازی تبریز قرار گرفته بودند در پایان بازی شکست را پذیرا شدند تا شانس قهرمانی در لیگ پانزدهم را از دست داده باشند.

در دیگر بازی‌های مهم صدر جدول نیز تیم‌های پرسپولیس تهران و استقلال خوزستان به ترتیب برابر تیم‌های گسترش فولاد تبریز و پدیده مشهد به برتری رسیدند تا با ۵۱ امتیاز بر صدر جدول لیگ برتر تکیه بزنند. البته در حال حاضر قرمزهای پایتخت شانس بیشتری برای کسب جام قهرمانی دارند؛ چرا که آن‌ها در هفته پایانی بازی‌ها با تیم راه‌آهن تهران قعرنشین بازی دارند و این در حالی است که آبی‌های خوزستانی دیدار سختی مقابل ذوب‌آهن اصفهان خواهند داشت.

در دیگر بازی‌های هفته نهم نیز تیم نفت تهران موفق شد با نتیجه ۲ بر یک مقابل فولاد خوزستان چیره شود و سایپا تهران با همین نتیجه بر استقلال اهواز از پیش سقوط کرده به برتری رسید.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz