استقرار تیم درمان اضطراری در ۱۶ شعبه هلال احمر گیلان

رشت رویایی- مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از استقرار تیم درمان اضطراری در ۱۶ شعبه این جمعیت برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی خبر داد.

علی‌رضا خصوصی

به گزارش فارس، علیرضا خصوصی در جریان بازدید از پایگاه‌های امداد و نجات استان با اشاره به تمهیدات اندیشیده برای ایام نوروز اظهار کرد: امدادگران و نجات‌گران به صورت شبانه‌روزی در پایگاه‌های ثابت آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند.

وی حضور جوانان امدادگر در حوزه درمان سیار را از هشت صبح تا ۱۰ شب عنوان کرد و گفت: در حوزه امداد و نجات ۶۲ خودروی امدادی شامل نجات، قایق، خودروی ویژه عملیات و پشتیبانی و… حضور دارند.

این مسئول از ایجاد ۲۷ پایگاه بین‌شهری ثابت و سیار و موقت جاده‌ای در گیلان خبر داد و افزود: پایگاه‌های دریایی، سه مرکز ویژه، مرکز کنترل عملیات، ۲۵ پایگاه راهنمای مسافران، ۱۷ خیمه دوستدار کودک و ۱۸ خیمه نماز و… برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی آماده هستند.

وی با بیان اینکه دو هزار و ۱۰۰ امدادگر و نجات‌گر در نوروز جاری به مسافران خدمات ارائه می‌دهند، خاطرنشان کرد: ۱۶ تیم چهار نفره متشکل از داوطلبان امدادگر، جوانان، پزشک و پیراپزشک به افراد آسیب‌دیده در جاده‌های استان خدمات ارائه می‌دهند.

خصوصی به‌کارگیری ۲۵ دستگاه آمبولانس، ۱۱ خودروی نجات، ۹ دستگاه قایق و یک فروند بالگرد و… را از دیگر امکانات در طرح نوروزی هلال‌احمر گیلان برشمرد.

وی با بیان اینکه تیم درمان اضطراری در درمانگاه صلح و ۱۶ شعبه هلال‌احمر گیلان مستقر شده است، خاطرنشان کرد: این تیم آماده ارائه خدمات به مسافران، شهروندان، سالمندان و نیازمندان است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz