[su_frame align=”center”]باغ محتشم رشت[/su_frame]

رشت رویایی- معاون اجتماعی بهزیستی گیلان گفت: ۸۰ درصد از خانواده‌ها تمایل دارند یک فرزند داشته باشند و استان گیلان کمترین نرخ رشد جمعیت را در کشور دارد.

به گزارش تسنیم، رضا جعفری صبح امروز در همایش بزرگداشت روز ملی خانواده که در سالن همایش اداره کل بهزیستی گیلان برگزار شد، اظهار داشت: همه ما مدیون و مرهون خانواده هستیم و ۳ نهاد دین, دولت و خانواده در هویت ملی و انسجام اجتماعی تاثیر گذارند.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان گیلان جایگاه دین را در جامعه ما مشخص دانست و گفت: مشروعیت حکومت ما از دین عجین شده است و دین امروزه در رفتار و نگرش ما عجین شده است.

جعفری با بیان اینکه خانواده در سخت ترین دوران تاریخ به کمک فرهنگ و تمدن ایران آمد، گفت: در دورانی که رضاه شاه دستور به کشف حجاب داد خانواده حجاب را گرامی داشت.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان گیلان خانواده را جعبه سیاه یک جامعه عنوان کرد و گفت: سلامتی روانی و اجتماعی جامعه مدیون بنیاد خانواده است و خانواده یک مفهوم جهان شمول است.

او شکل‌گیری سرمایه انسانی و توسعه انسانی جامعه امروز را ناشی از بنیاد خانواده دانست و گفت: امروزه بنیاد خانواده با آسیب‌هایی مواجه شده است که همه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط باید با مشارکت هم از آسیب‌های خانواده جلوگیری کنند.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان گیلان با بیان اینکه امروزه نقصان را در کانون خانواده ایرانی مشاهده می‌کنیم، گفت: امروزه اشتغال زنان نسبت به جامعه سنتی بیشتر شده است و حمایت و پشتیبانی از اشتغال زنان به‌خوبی مدیریت نشد و با اشتغال زنان خلأ نیز در بنیاد خانواده به‌وجود آمد.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان گیلان با بیان اینکه امروزه در بنیاد خانواده با فرسایش مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: باید تغییری در نگرش مردان در حمایت از زنان داشته باشیم.

جعفری مشکل بی‌حرفی را یکی از جدی‌ترین مشکلات امروز خانواده‌ها اعلام کرد و گفت: ۲۳ میلیون نفر در ایران بازی‌های کامپیوتری انجام می‌دهند و مدت زمان ارتباط اعضای خانواده‌ با یکدیگر در شبانه روز به ۱۵ دقیقه رسیده است.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی استان گیلان با بیان اینکه امروزه خانواده‌ها دچار انقباض شده‌اند، بیان کرد: ۸۰ درصد از خانواده‌ها تمایل دارند یک فرزند داشته باشند و استان گیلان کمترین نرخ رشد جمعیت را در کشور دارد.