رشت رویایی- استاندار گیلان با تأکید برلزوم مدیریت فضای امنیتی، سیاسی و اجتماعی، گفت: وجود چنین فضایی در هر جامعه به اشتغالزایی، اقدامات عمرانی و رشد و توسعه اقتصادی کمک کرده و تأثیرگذار است.

به گزارش مهر، مصطفی سالاری پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه معاون جدید سیاسی و امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان که در سالن غدیر استانداری برگزارشد گفت: باتوجه به انتظارات به حق مردم از این نظام و مسئولان، رفع نارسایی و کمبودها از جمله این انتظارات است که مسئولان باید با یک نگاه مدبرانه و با شتاب بیشتر در راستای رفع این نارسایی ها گام بردارند.

استاندارگیلان با تأکید برضرورت شنیدن حرف‌های مردم برای رفع مشکلات و کمبودها از سوی مسئولان، گفت: یکی از مهم ترین وظایف مسئولان مسئولان جلب رضایت مردم و تلاش برای رفع برخی نارسایی ها و کمبودها است.

او در ادامه با اشاره به اینکه یکی دیگر از انتظارات مردم از مسئولان نظام توجه به حوزه اقتصادی و اشتغال زایی در کنار مسائل سیاسی و اجتماعی است، گفت: در سطح استان گیلان در این راستا و برای حل معضل بیکاری و ایجاد فرصت‌های شغلی کارگروه‌های ۴۸ گانه تعریف شده است.

سالاری با بیان اینکه در راستای حل مشکل بیکاری علاوه بر بخش دولتی بخش خصوصی نیز باید حضور داشته باشند، گفت: در این کارگروه ها از اقشار و صنف‌های مختلف دعوت شده و با تقسیم کار تلاش می‌شود بهترین تصمیم‌گیری‌ها در حوزه مربوطه صورت گیرد.

او برجلب مشارکت همه صنف‌ها و گروه‌ها و تأثیرگذاری آنها نیز تأکید کرد و گفت: در استان گیلان دو حوزه گردشگری و کشاورزی با توجه به ظرفیت و پتانسیل ها در اولویت برای اشتغالزایی و رونق اقتصادی در نظر گرفته شده است.

استاندار گیلان همچنین با اشاره به اینکه فرمانداران باید برنامه های اعلام شده را با جدیت بیشتری دنبال کنند، ادامه داد: با توجه به تأکیدات ریاست جمهوری جذب اعتبارات تنها در صورت ایجاد اشتغال باید انجام شود.

وی با بیان اینکه اگر پرداخت اعتبارات براساس برنامه ریزی درست و کارشناسی شده نباشد فقط سبب ایجاد بدهکاری ومشکل برای استان می‌شود، تصریح کرد: این زمینه با هیچ فردی تعارف نداریم.

سالاری همچنین با اشاره به اینکه برای فعالیت در حوزه اشتغال زایی و عمرانی و هر فعالیت دیگری نیازمند برقراری امنیت هستیم، گفت: در صورتی که نتوانیم در این حوزه موفق عمل کنیم نمی توانیم در حوزه های دیگر نیز اقدامات موفق و موثری انجام دهیم.

او با بیان اینکه برهم خوردن تعادل سیاسی سبب ایجاد مشکلات می شود به حضور آقای جمشیدنژاد به عنوان معاون جدید سیاسی و امنیتی استانداری گیلان نیز اشاره و گفت: وی دارای تجارب خوبی از سال‌های گذشته بوده و با توجه به این سوابق انتظارات زیادی از ایشان در استان وجود دارد.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه مدیریت خوب فضای سیاسی، امنیتی و اجتماعی مهم‌ترین کار است، ادامه داد: وجود چنین فضای به ایجاد اشتغالزایی، رونق اقتصادی و سایر فعالیت ها کمک می کند.

او با بیان اینکه در انتصابات به هیچ کس سرویس شخصی داده نمی شود، گفت: در هر حوزه که نیاز به تغییر احساس شود این اقدام صورت می گیرد تا در راستای خدمت رسانی به مردم موفق عمل کنیم.