پرداخت اعتبارات بدون کارشناسی فقط ایجاد بدهکاری برای استان می‌کند

رشت رویایی- استاندار گیلان با تأکید برلزوم مدیریت فضای امنیتی، سیاسی و اجتماعی، گفت: وجود چنین فضایی در هر جامعه به اشتغالزایی، اقدامات عمرانی و رشد و توسعه اقتصادی کمک کرده و تأثیرگذار است.

به گزارش مهر، مصطفی سالاری پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه معاون جدید سیاسی و امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان که در سالن غدیر استانداری برگزارشد گفت: باتوجه به انتظارات به حق مردم از این نظام و مسئولان، رفع نارسایی و کمبودها از جمله این انتظارات است که مسئولان باید با یک نگاه مدبرانه و با شتاب بیشتر در راستای رفع این نارسایی ها گام بردارند.

استاندارگیلان با تأکید برضرورت شنیدن حرف‌های مردم برای رفع مشکلات و کمبودها از سوی مسئولان، گفت: یکی از مهم ترین وظایف مسئولان مسئولان جلب رضایت مردم و تلاش برای رفع برخی نارسایی ها و کمبودها است.

او در ادامه با اشاره به اینکه یکی دیگر از انتظارات مردم از مسئولان نظام توجه به حوزه اقتصادی و اشتغال زایی در کنار مسائل سیاسی و اجتماعی است، گفت: در سطح استان گیلان در این راستا و برای حل معضل بیکاری و ایجاد فرصت‌های شغلی کارگروه‌های ۴۸ گانه تعریف شده است.

سالاری با بیان اینکه در راستای حل مشکل بیکاری علاوه بر بخش دولتی بخش خصوصی نیز باید حضور داشته باشند، گفت: در این کارگروه ها از اقشار و صنف‌های مختلف دعوت شده و با تقسیم کار تلاش می‌شود بهترین تصمیم‌گیری‌ها در حوزه مربوطه صورت گیرد.

او برجلب مشارکت همه صنف‌ها و گروه‌ها و تأثیرگذاری آنها نیز تأکید کرد و گفت: در استان گیلان دو حوزه گردشگری و کشاورزی با توجه به ظرفیت و پتانسیل ها در اولویت برای اشتغالزایی و رونق اقتصادی در نظر گرفته شده است.

استاندار گیلان همچنین با اشاره به اینکه فرمانداران باید برنامه های اعلام شده را با جدیت بیشتری دنبال کنند، ادامه داد: با توجه به تأکیدات ریاست جمهوری جذب اعتبارات تنها در صورت ایجاد اشتغال باید انجام شود.

وی با بیان اینکه اگر پرداخت اعتبارات براساس برنامه ریزی درست و کارشناسی شده نباشد فقط سبب ایجاد بدهکاری ومشکل برای استان می‌شود، تصریح کرد: این زمینه با هیچ فردی تعارف نداریم.

سالاری همچنین با اشاره به اینکه برای فعالیت در حوزه اشتغال زایی و عمرانی و هر فعالیت دیگری نیازمند برقراری امنیت هستیم، گفت: در صورتی که نتوانیم در این حوزه موفق عمل کنیم نمی توانیم در حوزه های دیگر نیز اقدامات موفق و موثری انجام دهیم.

او با بیان اینکه برهم خوردن تعادل سیاسی سبب ایجاد مشکلات می شود به حضور آقای جمشیدنژاد به عنوان معاون جدید سیاسی و امنیتی استانداری گیلان نیز اشاره و گفت: وی دارای تجارب خوبی از سال‌های گذشته بوده و با توجه به این سوابق انتظارات زیادی از ایشان در استان وجود دارد.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه مدیریت خوب فضای سیاسی، امنیتی و اجتماعی مهم‌ترین کار است، ادامه داد: وجود چنین فضای به ایجاد اشتغالزایی، رونق اقتصادی و سایر فعالیت ها کمک می کند.

او با بیان اینکه در انتصابات به هیچ کس سرویس شخصی داده نمی شود، گفت: در هر حوزه که نیاز به تغییر احساس شود این اقدام صورت می گیرد تا در راستای خدمت رسانی به مردم موفق عمل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *