استاندار گیلان می‌گوید با ارتقای رتبه گیلان در بیکاری دردهای مردم کم می‌شود

محمدعلی نجفی

رشت رویایی‌- استاندار گیلان گفت: استان گیلان در رتبه بیکاری از دوم به رتبه بیستم ارتقاء پیدا کرده و استان یازدهم شده است که این کار از آلام و دردهای مردم استان می‌کاهد.

این استان سال گذشته رتبه اول در برقراری امنیت در بین استان‌های کشور را کسب کرد که بخشی از آن مرهون زحمات نیروی انتظامی است.

محمدعلی نجفی در مراسم اختتامیه طرح جهادی، فرهنگی و اجتماعی گیلان مطهر گفت: بر اساس آماری که از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ارائه شده است گیلان در برقراری امنیت از استان‌های برتر و موفق شناخته شده است که بخشی از آن به نیروی انتظامی بر می‌گردد که در کنار ویژگی اصلی ایجاد اقتدار و آرامش برای شهروندان فراهم کردن امنیت را نیز بر عهده دارد.

نجفی همچنین گفت: طرح فرهنگی گیلان مطهر که توسط نیروی انتظامی و با اقتدار انجام شد در نوروز امسال کاهش نزاع‌ها و درگیری‌ها و سرقت‌ها در گیلان را در پی داشت.

فرمانده نیروی انتظامی گیلان نیز در این مراسم گفت: این طرح با همکاری استانداری گیلان، ائمه جماعات، بسیج، دستگاه قضایی، سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف و با محوریت روحانیت و حوزه علمیه اجرایی شده است.

سردار محمد رضا میرحیدری از همکاری کلیه دستگاه‌های دست اندرکار تشکر کرد و یادآور شد: در ارتباط با هجمه و رخنه فرهنگی دشمن و با هدف گیری و تجمیع قوا در مقابله به این هجمه‌ها، طرح گیلان مطهر از بیست و هفتم اسفند سال قبل تا شانزدهم فروردین ماه سال جاری در گیلان اجرا شد و اجرای دوباره آن برای تابستان از فردا آغاز می‌شود و استمرار خواهد داشت.

او گفت: این طرح اولین بار در استان گیلان و با همکاری همه دستگاه‌های فرهنگی با یک برنامه مشترک به منظور کاهش دغدغه مردم متدین و حفظ ارزش‌های اسلامی اجرا شده است تا نمایشی از چهره واقعی فرهنگی استان و پاک کردن آن از لوس ناهنجاری‌ها به منصه ظهور برساند.

در پایان این مراسم به دلیل همکاری در اجرای طرح گیلان مطهر از استاندار گیلان، صدا و سیمای استان، حوزه علمیه خواهران گیلان، عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی، سپاه پاسداران گیلان، حفاظت اطلاعات و جانشین فرمانده انتظامی گیلان، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی گیلان و تعدادی از افراد به عنوان پلیس افتخاری با تقدیم لوحه تقدیر قدردانی شد.

همچنین از پدران دو شهید مدافع حرم بنام‌های شهید رضی و مسافر که اخیراً به شهادت رسیدند تقدیر به عمل آمد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz