استاندار گیلان: حیات اقتصادی گیلان در توسعه گردشگری است

ابراهیم بای‌سلامی ظهر امروز در دیدار با استاندار گیلان، محمدعلی نجفی

رشت رویایی- استاندار گیلان گفت: ۱۰ فرصت سرمایه‌گذاری در بخش هتل‌سازی در بسته سرمایه‌گذاری «صد هتل ـ صد کسب و کار» را متعلق به گیلان است و در بسته جدید امکان معرفی فرصت‌های بیشتر سرمایه‌گذاری در عرصه هتل‌سازی وجود دارد.

به گزارش فارس، محمدعلی نجفی به عقب‌ماندگی به‌جا مانده از گذشته در بخش گردشگری گیلان اشاره کرد و ادامه داد: سرمایه‌گذاری‌های بیشتری باید برای جذب گردشگران داخلی و خارجی در استان انجام شود.

او با تأکید بر اجرایی کردن برنامه‌های مذکور، بیان کرد: حیات اقتصادی گیلان در توسعه گردشگری است و از سرمایه‌گذاران با صداقت و شفاف برای سرمایه‌گذاری در استان استقبال و حمایت می‌کنیم.

استاندار گیلان از ساخت ۲۰ هتل و مجتمع اقامتی پذیرایی با استفاده از مصوبات سفر رئیس جمهور و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان خبر داد و اعلام کرد: طرح‌های مذکور ۶۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و برای اجرای آن ۶۰۰ میلیارد ریال مصوب شده است.

بسته سرمایه‌گذاری «صد هتل ـ صد کسب و کار»

نجفی با بیان اینکه فضا برای سرمایه‌گذاری خارجی در دولت یازدهم فراهم شده است، متذکر شد: با بهره‌گیری از فرصت مذکور باید در راستای توسعه صنعت گردشگری گیلان تلاش کنیم.

ابراهیم بای‌سلامی نیز در دیدار با محمدعلی نجفی استاندار گیلان با اشاره به اینکه رشت نشان گردشگری کشور است گفت: بسته سرمایه‌گذاری «صد هتل ـ صد کسب و کار» در راستای ایجاد نهضت هتل‌سازی در ۳۱ استان اجرایی می‌شود.

او با تاکید بر فراهم کردن امکانات لازم برای توسعه گردشگری، افزود: باید شرایطی فراهم شود تا رشت و گیلان انتخاب گردشگران داخلی و خارجی باشد.

عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری بیان کرد؛ بسته سرمایه‌گذاری طبق آخرین مطالعات و ارزیابی‌ها تهیه شده است،

بای سلامی گفت: رویکردهای جدید در توسعه گردشگری به‌ویژه در صنعت هتل به عنوان یک پدیده اقتصادی با کارکردهای متنوع و چندگانه مد نظر بوده و با همکاری استانداران، شهرداران، مدیران مناطق آزاد و میراث فرهنگی در استان‌ها تهیه شده است.

عضو شورای سیاست گزاری میراث فرهنگی با اشاره به متوقف شدن ساخت هتل به صورت زنجیره‌ای در ایران گفت: هتل‌های جدید به صورت فردی و پراکنده ساخته شدند.

بای سلامی با اشاره به اینکه طرح «صد هتل ـ صد کسب و کار» امکان ایجاد زنجیره‌ای از هتل‌ها در سطح سه تا پنج ستاره در نقاط مختلف کشور را فراهم می‌کند، عنوان کرد: عرضه کاروان‌های متنوع برای ایران‌گردان داخلی و خارجی با ساماندهی کاروان گردشگری منظم و با کیفیت بهتر و قیمت مناسب‌تر با اجرای طرح مذکور در کشور محقق خواهد شد.

مدیرعامل هلدینگ رفاه و گردشگری تامین اجتماعی، تعریف مقصدهای جدید و متنوع در نقاط مختلف ایران با ایجاد اقامتگاه‌ها و هتل‌های مناسب را از اهداف اصلی طرح مذکور خواند و اعلام کرد: مهرماه امسال طرح «صد هتل ـ صد کسب و کار در همایش دوروزه بین‌المللی سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی با حضور معاون اول رئیس جمهور رونمایی شده است.

او با بیان اینکه ۶۸ نفر مهمان از ۳۲ شرکت اروپایی صاحب نشان‌های مطرح و برتر جهانی در حوزه هتل‌سازی و هتل‌داری در همایش مذکور شرکت کردند، بیان کرد: ۶۰۰ نفر از فعالان هتلینگ داخلی از ۲۳۰ شرکت با سرمایه‌گذاران خارجی دیدار و گفتگو کردند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz