استاندار گیلان در نشست احزاب و گروه‌های سیاسی با قائم‌مقام وزیر کشور:
اجازه نمی‌دهیم سخنرانی‌ها با مشکل مواجه شوند

محمدعلی نجفی

رشت رویایی- استاندار گیلان در نشست با احزاب و گروه‌های سیاسی گفت: اجازه ندادیم سخنرانی‌هایی که بعضاً در استان‌های دیگر با چالش مواجه می‌شد در این استان نیز اینگونه شود.

دکتر محمدعلی نجفی در این نشست که با حضور قائم مقام وزیر کشور در سالن غدیر استانداری برگزار شد حفظ کرامت، عزت انسان‌ها و پایداری نظام را دغدغه مشترک احزاب دانست و افزود: زیباست که احزاب مختلف کشور با اندیشه و سلایق مختلف که امروز شاهد سخنان آنان در این نشست بودیم آرزومند صلابت و پایداری نظام هستند.

استاندار گیلان با اشاره به توفیقات خوب حاصل شده استان در بخش اشتغال گفت: علی رغم این توفیقات اما حل مشکل اشتغال جوانان و فارغ‌التحصیلان از دغدغه‌های مهم استان به شمار می‌رود که نیازمند اهتمام ویژه است.

استاندار گیلان با اشاره به برگزاری منظم نشست‌های ماهیانه احزاب در استان گفت: تلاش بنده نیز بر این است تا در این جلسات حضور داشته باشم.

او با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در توسعه و شکوفایی استان گفت: این اقدامات موجب گردید تا امروز پویایی و نشاط را در استان شاهد باشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به انتخاب نخستین بخشدار زن و ارتقاء آن به معاون فرماندار و همچنین نخستین بخشدار اهل تسنن در استان گیلان بعد از انقلاب افزود: تمام تلاش ما بر این است که از ظرفیت و توانمندی اقشار مختلف جامعه در جهت توسعه استان و کشور بهره گیریم.

استاندار گیلان با بیان اینکه اجازه ندهیم مزاحمتی برای هیچ یک از سخنرانان در استان ایجاد شود افزود: با توجه به اینکه احزاب سیاسی باید از فرصت صحبت برای ابراز عقیده بهره گیرند، با همدلی، هم‌زبانی که در جلسات داشتیم این گونه سخنرانی‌ها به کرات برگزار شد.

او در ادامه افزود: بعضاً برای حضور یک سخنران گاهی ده‌ها کمیسیون و حتی ۳ تا ۴ مورد به شورای تأمین آمد اما اجازه ندادیم سخنرانی‌هایی که بعضاً در استان‌های دیگر با چالش مواجه می‌شد در این استان نیز اینگونه شود.

نماینده عالی دولت در گیلان خواستار معرفی نماینده‌ای از سوی فرهنگیان در شورای آموزش و پرورش استان شد و افزود: با توجه به تشکل‌های مختلف فرهنگیان در استان با داشتن اندیشه انسجام و می‌توان فردی در قالب مجمع، انجمن و یا تشکل در نشست‌های شورای آموزش و پرورش استان که به صورت منظم تشکیل می‌گردد حضور یابد.

در این نشست همچنین تعدادی از نمایندگان احزاب به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz