[su_frame align=”left”]محمدعلی نجفی[/su_frame]

استاندار گیلان گفت: تیم فوتبال ملوان انزلی جایگاه ملی دارد و باید هر چه سریع‌تر به لیگ برتر و روزهای اوج خود بازگردد.

محمدعلی نجفی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی گیلان با اشاره به وضعیت باخت ملوان انزلی در مقابل سیاه‌جامگان و سقوط به دسته یک فوتبال کشور، اظهار کرد: باخت ملوان آسیب بسیار زیادی به مردم انزلی وارد کرد.

وی با بیان اینکه ملوان تیم شهرستانی نیست، تصریح کرد: ملوان تیم ملی و ریشه‌دار است اما باشگاه‌ها به گونه‌ای عمل کردند که موجب آسیب به این تیم شد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه باشگاه در تعویض‌های مدیران خود به گونه‌ای عمل کرد که مدیر کل ورزش و جوانان از آن بی‌خبر بود، افزود: بنده داوطلبانه به مشهد برای بازی ملوان با سیاه‌جامگان رفتم و یک نفر از دوستان می‌گفت که در مشهد حتی مسئولان ارشد استانی از بازی این تیم خبر نداشتند.

وی با بیان اینکه ما نمی‌توانیم نسبت به تیم‌های ورزشی خود بی‌تفاوت باشیم، خاطرنشان کرد: تکلیف مسئولان ورزشی استان باید مشخص شود و مدیر کل ورزش و جوانان باید وضعیت هیأت‌های ورزشی را مشخص کند.

نجفی با تصریح بر اینکه آسیب باخت ملوان به مردم انزلی رسیده است، یادآور شد: بنده می‌دانم چه بر مردم انزلی گذشته و ‌نمی‌دانند مقصر این باخت چه کسی است.

این مسئول با تأکید بر اینکه ملوان باید هر چه سریع‌تر به لیگ برتر بازگردد، متذکر شد: ملوان باید در مدت یک سال قوی‌تر از گذشته وارد لیگ برتر شود.

استاندار گیلان کمک به داماش و تیم فوتبال سپیدرود رشت را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت: تمام رشته‌های ورزشی گیلان باید هدایت شوند.

تیم فوتبال ملوان انزلی در آخرین بازی خود مقابل سیاه‌جامگان مشهد تن به شکست داد و به دسته یک فوتبال سقوط کرد.

گیلان دو تیم ملوان و داماش را در لیگ برتر داشت که ناکامی هر دو تیم موجب شد تا این استان اکنون هیچ سهمیه‌ای در لیگ برتر نداشته باشد.