رشت رویایی – استاندار گیلان بر لزوم فعالیت واحدهای صنعتی استان بر مبنای حفظ شاخص‌های محیط زیستی تاکید کرد و گفت: فعالیت‌های صنعتی بدون پیوست زیست‌محیطی در گیلان جایز نیست.

[su_frame align=”center”]مراسم افتتاح تصفیه‌خانه یکی از شرکت‌های واقع در شهر صنعتی رشت[/su_frame]

محمدعلی نجفی در مراسم افتتاح تصفیه‌خانه یکی از شرکت‌های واقع در شهر صنعتی رشت که صبح پنج شنبه برگزار شد اظهار کرد: با توجه به شرایط محیط زیست گیلان، در نظر گرفتن شاخص‌های زیست محیطی در تمامی فعالیت‌ها به ویژه فعالیت‌های صنعتی یکی از تاکیدات است.

او با بیان اینکه بیش از چهار دهه از فعالیت شهر صنعتی رشت می‌گذرد تصریح کرد: متاسفانه هنوز این شهرک صنعتی به سیستم تصفیه خانه مجهز نشده و این امر باید هرچه سریع‌تر ساماندهی شود.

استاندار گیلان تجهیز شهرک‌های صنعتی به تصفیه‌خانه را از جمله مهم‌ترین وظایف شرکت شهرک‌های صنعتی دانست و گفت: سیمای شهر صنعتی رشت زیست محیطی نیست و هرچه سریع‌تر درباره بهبود این وضعیت باید اقدام شود.

نجفی با بیان اینکه شهر صنعتی رشت دارای قابلیت‌های کافی برای ایجاد تفرجگاه است بیان کرد: این مساله از سیاست‌های استان بوده و در اجرای این سیاست‌ها نیاز به همراهی سازمان محیط‌زیست نیز وجود دارد.

او همچنین با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» تصریح کرد: فعالیت صنایع در استان موجب حل مشکلات اقتصاد و اشتغال‌زایی می‌شود اما نباید محیط زیست را هم فراموش کنیم.

تصفیه‌خانه یکی از کارخانه‌های شهر صنعتی رشت در زمینی به مساحت هزار متر مربع و با بیش از ۲۵ میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری رسید. این تصفیه‌خانه که عملیات اجرایی آن از سه سال پیش آغاز شده بود در حال حاضر روزانه ۲۰۰ متر مکعب ورودی فاضلاب دارد.