معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان خبر داد:
برق ۶۵۰۰ خانوار وصل شد

حجت شعبانپور

رشت رویایی- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان در رودبار گفت: با تلاش‌های انجام‌شده تعداد مشترکانی که برقشان قطع‌شده به کمتر از ۱۵۰۰ مشترک رسیده است.

به گزارش استانداری گیلان؛ حجت شعبان پور در پایان نشست ستاد مدیریت بحران در رودبار گفت: از شامگاه روز یکشنبه شاهد بارش نزولات آسمانی به‌صورت بارش باران و برف بودیم که گزارش‌های واصله و بازدیدهای انجام‌گرفته حاکی از میزان بیشتر بارش در شهرستان‌های فومن، صومعه‌سرا، رشت، انزلی و رودبار نسبت به سایر نقاط استان است.

حجت شعبان پور گفت: ارتفاع بارش در مناطق جلگه‌ای حدوداً ۳۰ سانتیمتر و در برخی ارتفاعات حدوداً یک و نیم متر گزارش شده است که البته لازم به ذکر است متوسط بارش در ارتفاعات بیش از ۱ متر بوده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان ضمن اشاره به اینکه در اثر بارش شدید برف ساعات اولیه شاهد عواملی همچون سقوط شاخه‌های درختان بر روی سیم‌های برق بودیم گفت: از ۱۹ هزار ترانس برق گیلان ،۱۵۲ ترانس دیروز از مدار خارج و سبب قطع برق ۵۲ روستا شد.

حجت شعبان پور همچنین گفت: از روز گذشته با تلاش مجموعه مدیریتی و خدماتی در سطح استان پیگیری جهت حل مشکل قطعی برق در شهرستان‌ها بخصوص در شهرستان‌های شفت، رودبار، صومعه‌سرا و فومن  که بیشترین میزان قطعی برق را دارا بودند در دستور کار قرار گرفت.  که تا ساعت ۱۲ ظهر  با تلاش‌های صورت گرفته تعداد روستاهایی که همچنان فاقد برق هستند به کمتر از ۲۵ روستا رسیده است و عمده ترانس‌ها در حال برق‌دار شدن هستند.

او بابیان اینکه یک‌میلیون و ۳۳۰ هزار مشترک در ۵۲ شهر گیلان٬ از نعمت برق برخوردار هستند گفت:  با تلاش‌های انجام‌شده تعداد مشترکانی که برقشان قطع‌شده به کمتر از ۱۵۰۰ مشترک رسیده است.

شعبان پور همچنین ادامه داد: یکی از مشکلاتی که با آن روبرو بودیم قطع متناوب برق در برخی مناطق به دلیل سقوط مجدد درختان بود که این امر کار خدمات‌رسانی به مردم عزیز را با مشکل روبرو می‌کرد.

او با تأکید بر اینکه تمام تلاش مجموعه ستاد مدیریت بحران استان از پیش از شروع بارش برف و مواجهه با بحران جلوگیری از فقدان دسترسی در شریان‌های اصلی و راه‌های فرعی سطح استان بوده است  ادامه داد: خوشبختانه هیچ‌کدام از شریان‌های اصلی و فرعی در سطح استان در این مدت بسته نماند و این عامل سبب شد تا سرعت خدمات‌دهی به هم‌وطنان عزیز جهت رفع مشکلات ناشی از بارش برف افزایش یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان ضمن تقدیر و تشکر از همراهی شبانه‌روزی فرمانداران تصریح کرد: در روزهای اخیر توانستیم با همراهی و همیاری مدیران استان و شهرستانی و صبوری مردم با مشکلات مقابله کنیم.

اودرپایان گفت: خوشبختانه در داخل استان با مشکل افت فشار گاز روبرو نبودیم.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz