در جلسه انتظامی گیلان مطرح شد:
از کشف ۷ کیلوگرم تریاک تا دستگیری منتشرکنندگان فیلم خصوصی شهروندان

گشت انتظامی

رشت رویایی- فرمانده انتظامی لاهیجان ظهر امروز در جلسه انتظامی گیلان با اشاره به گزارش‌های مردمی مبنی بر فعالیت یک باند سوداگر مرگ و حمل و فروش مواد مخدر در لاهیجان گفت: ماموران مبارزه با مواد مخدر موضوع مذکور را پیگیری کردند.

محمود قاسمی ادامه داد: ماموران مبارزه با مواد مخدر لاهیجان در تحقیقات تکمیلی موفق به شناسایی خودرو و محدوده فعالیت قاچاقچیان شدند و در اقدامی غافلگیرانه متهمان را دستگیر کردند.

او به کشف هفت کیلوگرم تریاک در بازرسی از خودروی متهمان مذکور اشاره کرد و افزود: دو قاچاقچی مواد مخدر اهل کرمانشاه و ساکن کرج هستند.

قاسمی با بیان اینکه متهمان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند، گفت: امروزه مواد مخدر به عنوان معضلی بزرگ زمینه‌ساز بسیاری از ناهنجاری‌ها محسوب می‌شود و همراهی شهروندان در مبارزه با این پدیده شوم حائز اهمیت است.

دستگیری سارقان خودرو در رودسر

رئیس پلیس آگاهی گیلان نیز در جلسه مذکور گفت: ماموران انتظامی رودسر حین گشت‌زنی به راننده یک دستگاه خودروی سواری مشکوک شدند و با استعلام از راهنمایی و رانندگی مشخص شد خودرو در تهران سرقت شده است.

فرهاد فلاح کریمی به توقیف خودروی مذکور و دستگیری راننده آن اشاره کرد و افزود: متهم با معرفی به پلیس آگاهی به سرقت ۱۳ فقره خودروی پراید و هفت فقره سرقت در داخل خودرو در حوزه‌های مختلف تهران با همدستی یک نفر دیگر اعتراف کرده است.

او از دستگیری همدست متهم مذکور با شگردهای پلیسی خبر داد و بیان کرد: متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند.

دستگیری عاملان انتشار فیلم خصوصی شهروندان در اینستاگرام

رئیس پلیس فتای گیلان نیز در جلسه انتظامی استان با اشاره به ارجاع دو فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب رشت مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی اظهار کرد: پلیس فتا موضوع مذکور را به صورت ویژه پیگیری کرد.

ایرج محمدخانی از دستگیری دو نفر با هماهنگی مقام قضایی در مورد پرونده مذکور خبر داد و تصریح کرد: متهمان با توجه به مستندات موجود به بزه انتسابی خود اعتراف کردند.

او با بیان اینکه متهمان برای سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب رشت معرفی شدند، خاطرنشان کرد: طبق ماده ۱۷ فصل پنجم هتک حیثیت و نشر اکاذیب، هر فردی که به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت، تصویر یا فیلم خصوصی و خانوادگی دیگران را بدون رضایت آنها منتشر کرده یا در دسترس دیگران قرار دهد از ۹۱ روز تا دو سال حبس یا از پنج میلیون تا ۴۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم می‌شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz