[su_frame align=”left”]دادگاه[/su_frame]

رشت رویایی- اواخر مردادماه جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران در جریان هشتمین نشست کاهش جمعیت کیفری از صدور قرار وثیقه ۲۹ میلیاردتومانی برای مدیرعامل شرکت رشد وابسته به سازمان هلال احمر خبر داد و تصریح کرد که متهم به سبب عجز از تودیع وثیقه به زندان معرفی شده است.

به گزارش میزان، دادستان تهران در نشست مزبور این را هم گفت که پرونده مطروحه با اعلام شکایت سازمان هلال احمر در دادسرای کارکنان دولت تحت رسیدگی است.

در هفتم شهریورماه نیز حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای سخنگوی دستگاه قضا در جریان نشست خبری خود درباره آخرین وضعیت پرونده مدیرعامل شرکت رشد، اعلام کرد: وی با قرار وثیقه سنگین بازداشت است و پرونده وی در حال رسیدگی است.

آیا میان داروهای تقلبی وارداتی و جهیزیه چند ده میلیاردی بازیگر مشهور ارتباطی وجود دارد؟

چند روز پس از اظهارات کوتاه معاون اول دستگاه قضا پیرامون پرونده مدیرعامل شرکت رشد، محمدعلی نجفی مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور طی سخنانی گفت: “موردی نیز اخیراً مطرح شد که پسر یکی از مسؤولان دولت قبل، شرکتی ایجاد کرد و واردات بخش خاص، مهم و گران‌قیمتی از داروها را به‌صورت انحصاری در دست گرفت و داروهایی تقلبی یا باکیفیتی پایین وارد می‌کرد و سال‌ها مردم از آن استفاده می‌کردند. امروز مشخص شده که چندین میلیارد دلار از این طریق عاید جوانی شده که با یکی از خانم‌های هنرپیشه ازدواج و یکی از املاکش که چند ده میلیارد تومان ارزش داشته را به‌عنوان مهریه تقدیم خانم کرده است”.

پس از این اظهارات نجفی، در فضای رسانه‌ای و مجازی کشور چنین مطرح شد که مدیرعامل دستگیر شده  شرکت رشد، در واردات شیرخشک فاسد به کشور در دوران تحریم‌ها نقش داشته است؛ موضوعی که وی در اردیبهشت ماه، پیش از دستگیری در مصاحبه با یک سایت خارجی به آن واکنش نشان داده بود و گفته بود، “برای من و همسرم که به تازگی پدر و مادر شده‌ایم وارد کردن شیر خشک فاسد و مرگ کودکان بی گناه به واسطه آن، یک جنایت غیرقابل گذشت است. بنده نه تنها طرح ادعاهای کذب را محکوم می کنم بلکه در این مورد خاص، اگر توسط هر کسی شیر خشک فاسد به کشور وارد شده، از تمام مسئولان تقاضای رسیدگی فوری به موضوع را دارم”.

متهم همچنان عاجز از تودیع وثیقه

اما وکیل این فرد نیز همچون خود او ماجرای شیرهای خشک آلوده را از اساس کذب می‌داند و ترجیح می‌دهد پیرامون ابعاد دیگر پرونده موکلش به اظهارنظر بپردازد؛ این وکیل هفته پیش طی مصاحبه‌ای با یکی از خبرگزاری‌ها با بیان اینکه موکلش هنوز موفق به تامین مبلغ قرار وثیقه نشده است، اظهار کرد: پرونده فعلا در مراحل بازرسی و تحقیقات مقدماتی قرار دارد و هنوز منجر به تصمیم‌گیری از سوی بازپرس نشده است.

وکیل مدافع مدیرعامل شرکت رشد همچنین با بیان اینکه موضوع  پرونده موکلش یک اختلاف حساب بین شرکت رشد و هلال احمر است، تلویحا به اظهارات مشاور رئیس جمهور نیز پاسخ داد و گفت: بخش اعظمی از مدارک و اسناد مربوط به این موضوع از آلمان واصل شده و تنها بخش کوچکی باقی مانده که مستلزم حضور نماینده هلال احمر در آلمان و بررسی دفاتر حسابرسی است.

گره زدن پرونده مدیرعامل شرکت رشد به مهریه همسر مشهورش هرزه‌نویسی است

وکیل مدیرعامل بازداشت شده شرکت رشد، همچنین گره زدن پرونده موکلش به مهریه همسر مشهورش را اباطیل و هرزه‌نویسی دانست که از بافته‌ها و مجعولات خارج نشینان مغرض نشات می‌گیرد.

اما فارغ از درجریان بودن پرونده قضائی مدیرعامل شرکت رشد، چندی پیش بحث ورود کمیسیون بهداشت مجلس به این پرونده نیزمطرح شده بود؛ در همین رابطه در اوایل شهریور ماه “ابوالفضل سروش” عضو کمیسیون بهداشت مجلس طی مصاحبه‌ای گفت: هنوز گزارشی پیرامون پرونده مدیرعامل شرکت رشد به کمیسیون بهداشت و درمان ارائه نشده است، اما باید توجه شود جایی که به خدمات اجتماعی و انسانی مربوط می‌شود، اگر تخلفی صورت بگیرد، بازخورد آن بشدت بیشتر از حوزه‌های دیگر است و در این حوزه‌ها باید نظارت بیشتر شود؛ به گفته نماینده تهران اگر این تخلف صحت داشته باشد، حتماً کمیسیون بهداشت به آن ورود خواهد کرد.

پرونده “همسر بازیگر مشهور” به مجلس نیامده است

با گذشت حدود یک ماه از اظهارات ابوالفضل سروش مبنی بر عدم طرح پرونده مدیرعامل شرکت رشد در کمیسیون بهداشت، گویا این پرونده هنوز هم در این کمیسیون مطرح نشده است؛ در همین رابطه علی نوبخت حقیقی رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی پیرامون بررسی پرونده همسر بازیگر مشهور در کمیسیون متبوعش اظهار کرد: تا به این لحظه پرونده‌ای پیرامون این فرد و بحث فاسد بودن شیرخشک‌های وارداتی که به وی مربوط می‌باشد در کمیسیون بهداشت و درمان مطرح نشده است.

او افزود: بدون شک اگر این موضوع به کمیسیون بهداشت و درمان مرتبط باشد از سوی اعضا مورد بررسی قرار خواهد گرفت و نتایج آن نیز اعلام خواهد شد.

نوبخت خاطرنشان کرد: بنده تا به این لحظه پرونده‌ای را پیرامون این موضوع دریافت نکرده‌ام اما به طور حتم با توجه به زوایای این موضوع در صورت ارجاع به کمیسیون بهداشت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.