اردوگاه جمع آوری اجباری معتادان دررشت با ظرفیت ۳۰۰ نفر

اعتیاد - مواد مخدر - فرد معتاد

رشت رویایی- سردار محمدرضا میرحیدری ظهر امروز در نشست تعاملی با رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گیلان به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه، نقش دستگاه قضایی در امنیت و عدالت استان را بی‌بدیل خواند و گفت: سال گذشته شاهد کاهش ۵۰ درصدی جرایم گیلان بوده ایم.

او با اشاره به اینکه در سال ۹۴ به طور میانگین بیش از ۴۰ درصد سرقت‌های مختلف در گیلان کاهش داشت، گفت: گیلان رتبه نخست رضایت‌مندی و اجرای دستورالعمل‌ها را کسب کرده است.

این مسؤول افزایش عملکرد پلیس‌های تخصصی را موجب رضایت عمومی در استان دانست و از افزایش ۱۰ درصدی سرقت در اماکن خصوصی خبر داد و گفت: با فعالیت شبانه‌روزی پلیس این آمار در حال کاهش است.

فرمانده انتظامی گیلان به اجرای طرح جمع‌آوری معتادان در ماه‌های اخیر اشاره کرد و گفت: اردوگاه اجباری جمع‌آوری معتادان در قالب ماده ۱۶ با ظرفیت پذیرش ۳۰۰ نفر در رشت افتتاح می‌شود.

میرحیدری افزایش ۶۲ درصدی کشفیات مواد مخدر در استان را از اقدام‌های پلیس گیلان عنوان کرد و گفت: دستگیری قاچاقچیان نیز ۱۰ درصد افزایش داشته است.

او با ارائه آماری از وضعیت تصادفات رانندگی در گیلان در سه ماه گذشته، گفت: در سه ماه گذشته در حوزه برون‌شهری شاهد کاهش ۱۰ درصدی تصادفات بودیم که ۷۰ درصد فوتی‌های حوادث رانندگی را راکبان و سرنشینان موتورسیکلت‌ها تشکیل می‌دهند و از این قشر می‌خواهیم قوانین را رعایت و از کلاه ایمنی استفاده کنند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گیلان نیز در نشست مذکور گفت: پلیس باید در راستای نظم و امنیت جامعه تلاش کند و گزارش‌های ماموران با دقت و کامل باشد.

سید کمال‌الدین موسوی به اصلاح افرادی که حدود قوانین را رعایت نمی‌کنند، اشاره کرد و گفت: برای اصلاح اینگونه افراد قوانینی وضع شده است.

او تنبیهات قانونی را اصلاح افراد دانست و گفت: در ماده ۳۴ قانون آیین دادرسی دستور شفاهی قضات برای ضابطان قضایی نیز مورد تصویب قانونگذار قرار گرفته تا دسترسی ضابطان قضایی به قضات در برخورد با جرایم بهتر باشد.

موسوی با تصریح براینکه طبق قوانین ضابطان قضایی باید در اسرع وقت به دستورات قانون و قضایی عمل کنند، گفت: ماموران پلیس باید قوانین را به‌درستی اجرا کنند.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz