اردشیر پورنعمت: دوستان سیاسی برای مدت کوتاهی از ملوان دوری کنند

اردشیر پورنعمت

رشت رویایی- مدیرعامل اسبق باشگاه ملوان بندرانزلی گفت: تصمیم‌گیری‌های اشتباه و افکار سیاسی پشت پرده، ضربه مهلکی به بدنه تیم فوتبال ملوان وارد کرد.

اردشیر پورنعمت در گفت و گو با ایرنا با اشاره به تأثیر عوامل متعدد در سقوط تیم فوتبال ملوان بندرانزلی اظهار کرد: سقوط ملوان بر اساس فرآیندی به وجود آمد که اگر مسئولان تیم دیده بصیرت داشتند، می‌شد جلوی آن را گرفت.

وی تاکید کرد: از تیم ملوان در تمام ابعاد سوء استفاده شد و کسانی که مدیریت آن را برعهده داشتند تا به امروز مسئولیت سقوط را هم قبول نکرده‌اند.

پورنعمت با اشاره به این که نظم و انضباط تیمی، بازی‌سازی و هواداران را سه اصل مکتب ملوان است، افزود: نیروی دریایی می‌تواند با در اختیار قرار گرفتن باشگاه، دور کردن این تیم از حواشی سیاسی مستولی بر آن و همچنین استفاده از بازیکنان پایه کمک شایانی به ملوانان کند.

وی متذکر شد: توصیه می‌کنم به خاطر ملوان هم که شده دوستان سیاسی برای مدت کوتاهی از این تیم فاصله گرفته و حمایت خود را به صورت پنهانی و به دور از هرگونه دخالتی انجام دهند.

پور نعمت، با تاکید بر اینکه تیم ملوان علاوه برنداشتن استراتژی طی دو سال اخیر، برای خروج از بحران نیز برنامه‌ای ندارد تصریح کرد: در زمان حضورم در این باشگاه برنامه مدون پنج ساله ارائه شده بود که به دلیل تقارن واگذاری امتیاز باشگاه به منطقه آزاد عملاً این برنامه مسکوت ماند و پس از آن نیز هیچ‌گاه صحبتی از آن به میان نیامد.

وی با تاکید بر بی‌توجهی مسئولان باشگاه به هشدارهای کارشناسان فوتبال افزود: مشخص شدن ماندگاری یک تیم در لحظه‌های آخر و در دو فصل متوالی نشان از وجود بیماری بود که باید درمان می‌شد.

به گفته پورنعمت نبود ثبات مالی و مدیریتی، تغییر سه مربی در یک فصل، وجود عوامل بیرونی و همچنین پریشانی برای هر تیمی مشکل ساز بوده و بر عملکرد بازیکنان تأثیر می‌گذارد.

وی به استفاده نکردن از مشاوران فنی مناسب در کادر فنی و هیات مدیره باشگاه ملوان اشاره و اظهار کرد: شاید کسانی که مدیریت این باشگاه را بر عهده داشتند در مدیریت شهری و شوراهای کلان شهرها موفقیت‌های خوبی کسب کرده باشند، اما فوتبالی نبودند.

وی با تاکید بر اینکه محمد احمدزاده به هیچ وجه از مقصران اصلی سقوط این تیم به دسته پایین‌تر نبود، اظهار کرد: احمدزاده در شرایط بحران‌زده تیم و با جوانمردی به این باشگاه وارد شد اما تقویت نشدن کادر فنی و عدم برقراری ارتباط ذهنی با بازیکنان و تلاش برای خارج کردن آنها از شوک ناشی از شکست‌ها از جمله انتقاداتی است که بر عملکرد او وارد است.

پورنعمت با اشاره به بیانیه مدیرعامل باشگاه ملوان و قبول مسئولیت سقوط از جانب وی گفت: بهترین کار از سوی مدیرعامل باشگاه به احترام هواداران، استعفا بود، استعفا ندادن به منزله تمایل وی برای باقی ماندن در این سمت تلقی می‌شود.

وی با تاکید برلزوم بازگشت ملوان به لیگ برتر فوتبال کشور توصیه کرد: قبول شکست از مراحل اساسی جبران گذشته است و هواداران نیز باید به عنوان یار دوازدهم بکوشند ملوان را به جایگاه اصلی خود بازگردانند.

پورنعمت اظهار امیدواری کرد: همگی دست در دست هم به تیم کمک کنیم تا قوی سپید خزر بار دیگر بر قله لیگ برتر به پرواز درآید.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz