ارتفاعات املش سفیدپوش شد

برف

رشت رویایی- فرماندار املش از بارش سومین برف پاییزی در مناطق مرتفع و بیشتر روستاهای ییلاقی بخش رانکوه این شهرستان خبر داد.

به گزارش تسنیم، یونس محمودی گفت: بارش سومین برف پاییزی که از سحرگاه امروز آغاز شده و همچنان ادامه دارد مناطق مرتفع و بیشتر روستاهای ییلاقی بخش رانکوه این شهرستان را سفید پوش کرد و باعث خوشحالی ساکنان دهستان‌های سمام و کجید شد.

فرماندار املش گفت: از آغاز این ماه تاکنون این سومین برف پاییزی است که در مناطق کوهستانی املش بر زمین نشسته ولی حجم و ارتفاع آن به حدی نبوده که مشکلاتی را در زمینه ایاب ذهاب وسایل نقلیه و یا ساکنان آن ایجاد کند.

محمودی اعلام کرد: همه دامداران کوچنده با مشاهده نخستین برف پاییزی در اوایل ماه و سرد شدن هوا پس از آن همراه با دام‌هایشان مناطق مرتعی ییلاقی را ترک کرده و هم اکنون در مناطق میانبند جنگلی به‌سر می‌برند.

او از همه رانندگان و مسافرانی که قصد عزیمت به مناطق ییلاقی شهرستان املش را دارند خواست که با امکانات و تجهیزات کافی و لازم و به موقع حرکت کنند تا با مشکل ناشی از سرما در مناطق کوهستانی روبه‌رو نشوند.

فرماندار املش افزود: یک اکیپ از مأموران اداره برق و دو اکیپ از مأموران راهداری در مناطق کوهستانی این شهرستان از جمله روستای ملکوت و خصیل دشت مستقرند تا در صورت نیاز پس از بروز مشکل به سرعت و به موقع وارد عمل شوند.

محمودی با بیان اینکه هزار و ۳۰۰ خانوار در ۳۶ روستای مناطق ییلاقی این شهرستان ساکن‌اند گفت: از مجموع ۵ دهستان شهرستان املش، ۲ دهستان سمام و کجید ییلاقی‌اند و در مناطق کوهستانی واقع شده‌اند که فاصله نزدیک‌ترین روستا و دورترین روستا تا مرکز شهر املش بین ۳۰ تا ۸۵ کیلومتر فاصله دارد.

او افزود: از آغاز امسال تاکنون ۳۸۱ هزار و ۵۰۰ لیتر نفت سفید برای مصرف مورد نیاز ماه‌های گذشته و ذخیره‌سازی برای ماه‌های آینده توسط ۳ جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی در روستاهای کجید، ملکوت و موسی کلایه در ییلاقات این بخش بین هزار و ۳۰۰ خانوار ساکن ۳۴ روستای دو دهستان ییلاقی سمام و کجید توزیع شده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz