[su_frame align=”center”]تیم فوتبال سپیدرود رشت[/su_frame]

رشت رویایی، سید احمد ساداتی ـ برد شیرین مقابل نفت و گاز گچساران، علاوه بر این که سرخ پوشان شهر باران را در رده دوم جدول گروه ب لیگ ۲ قرار داد، باعث شد تا شاگردان فرشاد پیوس تنها یک گام دیگر با صعود به رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال ایران فاصله داشته باشند.

از هفته نهم مرحله نهایی لیگ دسته دوم فوتبال ایران، تیم سپیدرود رشت میزبان تیم نفت و گچساران بود که در پایان موفق شد با برتری ۲ بر ۱ مقابل حریف، خود را در آستانه صعود به لیگ یک قرار دهد. سپیدرودی‌ها در این بازی با ترکیب سید محمد حسینی، سید هادی موسوی، هادی تامینی، شایان مصلح، میثم تهیدست، افشین عشوری زاد، محمد همرنگ، میثم فردوسی، میعاد یزدانی، محمد دادرسی و سهیل حق شناس وارد میدان شدند. در حالی که تیم نفت و گاز گچساران با ترکیب مجتبی فرهادی، بهزاد داوودی، محمد دلارایی، محسن یکه دوست، علی کرمی، حسام مقصودی، قائم اسلامی خواه، نبی اله اسدی، اشکان بخشی، عباس کندل و رضا قیالی پا به میدان گذاشت.

ارتش سرخ گیلان بازی را طوفانی آغاز کرد و در همان دقیقه ۳ بازی، سهیل حق شناس روی سانتر محمد همرنگ و چند رفت و برگشت موفق شد گل اول بازی را به ثمر برساند. فشار سپیدرودی‌ها در دقایق ابتدایی بازی حفظ شد و این تیم در دقیقه ۷ بازی توسط میعاد یزدانی به یک ضربه پنالتی دست پیدا کرد. اما خود میعاد یزدانی این ضربه پنالتی را هدر داد تا سپیدرود فرصت برتری ۲ گله را از دست داده باشد. در حالی که تیم نفت و گاز همچنان در شوک بازی تهاجمی و خوب سپیدرود قرار داشت، سهیل حق شناس در دقیقه ۲۱، میعاد یزدانی را در مقابل دروازه خالی نفت و گاز قرار داد تا این بازیکن گل دوم سپیدرود را هم به ثمر برساند. اگرچه سپیدرودی‌ها در ادامه دقایق نیمه اول نیز بازی به مراتب بهتری نسبت به حریف خود به نمایش گذاشتند، اما تلاش دو تیم در ادامه این نیمه برای به ثمر رساندن گل، ثمری در پی نداشت و نیمه نخست با همان برتری دو گله سپیدرود به پایان رسید.

در نیمه دوم اما این تیم نفت و گاز بود که در دقایق ابتدایی بازی بهتری را از خود به نمایش گذاشت و در دقیقه ۴۸ می‌توانست به نخستین گل خود دست پیدا کند؛ اما بی دقتی مهاجمین گچساران این فرصت را از این تیم گرفت. در اواسط نیمه دوم بود که سپیدرودی‌ها بازی را در دست گرفتند و در دقیقه ۷۵ بود که میثم فردوسی موفق به گشودن دروازه خالی تیم گچسارانی نشد.

موقعیت‌های پیاپی که مهاجمین سپیدرود در نیمه دوم از دست دادند بالاخره در دقیقه ۸۷ کار دست این تیم داد و در این دقیقه بود که قائم اسلامی خواه از روی نقطه پنالتی گل اول تیم نفت و گاز را به ثمر رساند تا بازی در دقایق پایانی جذاب‌تر شود. اما تلاش تیم گچسارانی تا پایان بازی نتیجه‌ای در پی نداشت تا تیم سپیدرود رشت در این بازی با برتری ۲ بر ۱ از میدان خارج شود. در مهم‌ترین بازی همزمان نیز تیم بادران تهران موفق شد با نتیجه ۲ بر صفر مقابل تیم کارا شیراز به برتری برسد تا به صدر جدول تکیه بزند. سپیدرودی‌ها نیز با کسب این پیروزی، با ۱۷ امتیاز و به خاطر تفاضل گل کمتر در رده دوم قرار گرفتند.

سپیدرود در آخرین بازی خود باید به مصاف تیم بادران خواهد رفت. سپیدرودی‌ها اگر می‌خواهند به صورت مستقیم به لیگ دسته اول صعود کنند، باید در بازی هفته آینده خود تیم بادران را در رشت شکست بدهند.

* حواشی بازی

– در این دیدار شاهد حضور بیش از ۸ هزار هوادار تیم سپیدرود در ورزشگاه عضدی بودیم و این بازی را باید به عنوان یکی از پرتماشاگرترین بازی‌های لیگ دو امسال به حساب آورد.

– در جایگاه ویژه شاهد حضور چهره‌هایی چون ثابت قدم، شهردار رشت و علوی عضو شورای شهر رشت بودیم.

– در نیمه دوم بازی و در حالی که تیم سپیدرود با نتیجه ۲ بر صفر از حریف خود پیش بود، فرشاد پیوس هر سه مهاجم نیمکت نشین خود را به بازی فرستاد تا نشان دهد تیمش با وجود برتری ۲ گله هم عقب نخواهد نشست.