شهردار رشت در مراسم افتتاح پل سواره‌رو شهید پوراسماعیلی:
ارائه خدمات به مناطق کمتر برخوردار از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری است

رشت رویایی- صبح امروز در مراسمی با حضور دکتر سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت، فاطمه شیرزاد رییس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت، مهندس جمشیدپور معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهری شهرداری رشت، سرهنگ رمضانی رییس پلیس راهور شهرستان رشت و سرگرد بی‌نیاز جانشین رییس پلیس راهور شهرستان رشت و جمعی از مردم منطقه شهرک پل طالشان و جماران شهر رشت پل سواره رو شهید پوراسماعیلی محله پل طالشان رشت افتتاح شد.

مراسم افتتاح پل سواره‌رو شهید پوراسماعیلی

دکتر ثابت‌قدم ضمن قدردانی از صبر و حوصله مردم شهرک پل طالشان در اجرای راه‌اندازی پل سواره‌رو شهید پوراسماعیلی محله پل طالشان رشت گفت: ارائه خدمات به مناطق کمتر برخوردار از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری است.

شهردار رشت با تاکید بر تسریع در اجرای پروژه‌های زیرساختی با الویت در نقاط کم برخوردار یادآور شد: دسترسی یک اصل است که باافزایش حساسیت مسئولین شهری نسبت به آن، بسیاری از موضوعات و مشکلات، چه به لحاظ اقتصاد منطقه و محل و چه به لحاظ نوع دسترسی به سایر محلات و نقاط دیگر شهر حل خواهد شد.

او در ادامه توجه به فضاهای عمومی شهری از جمله احداث پارک‌ها، موضوعات سرای محلات و مباحث زمین‌های ورزشی را در افزایش نگاه محله محور مؤثر دانست و گفت: با راه‌اندازی این پل قطعاً علاوه بر دسترسی آسان مردم محل به خیابان اصلی، قابلیت بهتری در اتصال دو محله به وجود خواهد آمد.

دکتر ثابت‌قدم با قدردانی از دست‌اندرکاران پروژه فوق گفت: بهسازی حاشیه رودخانه‌ها و هدایت آن به سمت استفاده بهینه در راستای ایجاد فضای سبز از دیگر برنامه امروزه شهرداری و شورا است تا به این ترتیب گامی مؤثر در توزیع یکسان خدمات شهری در مناطق مختلف برداشته خواهد شد.

مهندس جمشیدپور معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت گفت: این پل دومین پل رفت و برگشتی است که منطقه جماران را به شهرک پل طالشان وصل خواهد کرد.

مراسم افتتاح پل سواره‌رو شهید پوراسماعیلی

معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت هزینه انجام شده پل سواره رو شهید پوراسماعیلی محله پل طالشان یک میلیارد و پنجاه میلیون تومان عنوان کرد و گفت: این پل به طول ۲۰ متر و عرض ۱۲ متر که دارای دو مسیر رفت‌وبرگشت به صورت بتن‌آرمه ساخته شده است.

او افزود: این پل دارای ۷/۸ متر عرض سواره رو و ۲/۱ متر پیاده راه و ۴۵ سانت کوله و دو دیواره و ۶ تیره بتن آرمه به طول بیست متر و دال بتن‌آرمه به ضخامت بیست‌وپنج سانت و ۱۲ شمع نصب‌شده در زیر ستون است.

مهندس جمشیدپور با اشاره به وجود ۴ دیواره ۱۵ متری جهت هدایت آب رودخانه گفت: این پروژه با عملیات خاکی ۷۴۰۰ متر مکعب، قالب بندی ۱۷۵۰ متر مربع، بتن ریزی ۱۵۶۰ متر مکعب و با استفاده از ۱۰۸ تن آرماتور و ۱۰۰ تن آسفالت به اجرا درآمده است.

فاطمه شیرزاد رییس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت با قدردانی از عملکرد شایسته شهردار در اجرای پروژه‌های عمرانی اذعان داشت: هر چند این پروژه در طول مراحل اجرای عملیات با مشکلات متعددی مواجه بود، اما از آنجایی که به نتیجه رسیدن آن و خروج ترافیکی دو منطقه مهم شهر از مهم‌ترین دغدغه مدیریت شهری بود، توانستیم با پشت سر گذاشتن همه مشکلات آن را به مرحله افتتاح برسانیم.

مراسم افتتاح پل سواره‌رو شهید پوراسماعیلی

رییس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت پرداختن به سالم‌سازی و سلامت‌محوری حاشیه‌های رودخانه را از دیگر دغدغه مجموعه مدیریت شهری برشمرد و گفت: امید است با بسترسازی و فراهم نمودن فضای سبز در حوزه جماران و محله پل طالشان به اهداف مهم شهرداری در رسیدن به موضوعات توسعه محور و توزیع خدمات عادلانه در محلات دست یابیم.

سرهنگ رمضانی رییس پلیس راهور شهرستان رشت افتتاح پل سواره‌رو شهید پوراسماعیلی محله پل طالشان را مسکنی جهت خروج از بار ترافیکی دو منطقه برشمرد و گفت: امید است با تلاش بی شائبه مجموعه مدیریت شهری در افتتاح زودهنگام پروژه میدان گیل تمام مشکلات ترافیکی موجود در بریدگی جماران، میدان گاز و مسکن مهر مرتفع شود.

در ادامه این مراسم پدر شهید اسماعیلی پور از خدمات شهردار و مجموعه مدیریت شهری در ارائه خدمات به مناطق آسیب‌پذیر شهر قدردانی نمود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz