رشت رویایی- سردار جباری در مراسم بزرگداشت سلحشور احتمال داد وی توسط سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه مسموم شده باشد.

[su_frame align=”center”]ابراهیم جباری[/su_frame]

سردار جباری در مراسم بزرگداشت مرحوم سلحشور که عصر امروز در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شد با معرفی سلحشور به عنوان شخصیت قرآنی، با اشاره به آیه ۵۸ سوره اعراف استدلال کرد از آدم واجد طینت پاک عقاید پاک بیرون می‌آید.

به گزارش تسنیم، وی با خواندن سلحشور از شجره طیبه تاکید کرد:«تفکر قرآنی او عالم‌گیر شده است. هنر مبلغ و مروج ارزش‌های دینی است. یک جامعه را دگرگون می‌کند. رسالت هنر دینی در تحکیم ارزش‌هاست. این اثرگذاری باید به لایه‌های زیرین جامعه رسوخ کند.»

سردار جباری با تصریح این نکته که سریال یوسف پیامبر سرشار از زیبایی‌ها اخلاقی است، گفت: «من در نقش حبیب بن مظاهر در نمایش حر مرحوم سلحشور دو ماه تمرین کردم؛ اما برای این کار ساخته نشده بودم.»

وی افزود: «سلحشور با اجرای «تاجر ونیزی» در تالار مولوی که یک ماه به طول کشید، موجب حیرت مخاطبان شد.»

وی با درخواست باز کردن مسیر برای بچه‌های مسجد و میدان دادن به آنان همانند مسیر سلحشور خاطرنشان کرد چون سلحشور آثارش برآمده از قرآن بود، رویه‌اش ضدصیهونیستی بوده است.

فرمانده سپاه ولی امر با اشاره به خاطره معاینه دکتر در زمان درمانش که در آنجا دکتر گفته بود وی بیش از هفت ماه زنده نخواهد ماند و سلحشور سه سال برای نگارش موسی (ع) وقت نیاز داشت، تاکید کرد پس از آن معاینه آن مرحوم چهار سال زیست تا متن فیلمنامه‌اش را کامل کند.

عکس: تسنیم