شهردار منطقه سه شهرداری رشت خبر داد:
احداث چهارمین سرای محله در منطقه سه

رشت رویایی- شهردار منطقه سه شهرداری رشت گفت: تمامی تلاشمان را برای ایجاد و احداث چهارمین سرای محله در سال جاری بکار بسته‌ایم.

سمیه رستگار، شهردار منطقه سه رشت در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص احداث و اهداف سرای محلات اظهار کرد: شهرداری منطقه سه همسو با اهداف کلان شهردار رشت در راستای تکلیف به ایجاد سراهای محله در ۱۱ محله سطح منطقه در سال ۹۴ اقدام به افتتاح ۳ سرای محله پیر کلاچای، چمران و شالکوه کرده است.

وی افزود: پیرو تاکیدات دکتر ثابت‌قدم، شهرداری منطقه سه در سال ۹۵ نیز تمامی هم و غم خود را برای ایجاد و احداث سرای محله‌ای دیگر بکار بسته و در همین راستا چهارمین سرای محله را در محله دیانتی به زودی افتتاح خواهد کرد.

رستگار اضافه کرد: سراهای محله منطقه سه از کلاس‌های متنوعی از جمله کمک‌های اولیه و اطفا حریق، کارآفرینی، خبرنگاری، آشپزی، سراج سنتی، گیپور بافی، خیاطی، چاپ باتیک، حسابداری مقدماتی، معماری مقدماتی (اتوکد)، تعمیر و برق خودرو، تعمیر و مراقبت از لوازم خانگی، بایدها و نبایدهای زندگی مشترک، مهارت‌های زندگی، آموزش ترافیک، آموزش گل‌های آپارتمانی و گیاهان دارویی، آموزش زبان انگلیسی و ترکی، حسابداری مقدماتی، نقاشی و کاریکاتور، تعمیرو نگهداری تلفن همراه، خوشنویسی و عکاسی برخوردار می‌باشد.

شهردار منطقه سه گفت: سراهای محله کانون مناسبی برای گردهمایی شهروندان آن محله، ملاقات‌های رو در رو، توسعه برخوردهای اجتماعی، بیان مشکلات محله و حل مشکلات هر محل از طریق شهروندان همان محل می‌باشد.

شهردار منطقه سه اضافه کرد: با توجه به تاکید شهردار رشت مبنی بر توجه به محلات و تمرکززدایی و ایجاد فضایی مفرح برای شهروندان محلات به ویژه محلات کم برخوردار سعی کردیم جشن‌هایی از جمله جشن قدردانی از بانوان شاغل در منطقه و جشن‌های مناسبتی مانند جشن بزرگ روز جهانی کتاب کودک را به جهت ایجاد شادی و نشاط در شهروندان در سراهای محله برگزار کنیم.

به گزارش ایسنا، جشن بزرگ روز جهانی کتاب کودک در منطقه سه با قصه‌گویی سرکار خانم سمیه رستگار به عنوان اولین شهردار کشور، در راستای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی برای کودکان شهرش برگزار شد که مورد استقبال چشمگیر شهروندان محله چمران قرار گرفت.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz