شهردار رشت خبر داد:
احداث پل ۵۶۰ متری در رشت

[su_frame align=”left”]شهردار رشت در دیدار با قهرمانان شطرنج گیلان - خرداد 1395 - محمدعلی ثابت‌قدم[/su_frame]

رشت رویایی- شهردار رشت از احداث پل طبیعت با هدف توسعه گردشگری به واسطه محور پیاده منظرگردی در این شهر خبر داد.

سید محمدعلی ثابت‌قدم ظهر امروز در جریان بازدید از پروژه‌های این شهر با اشاره به ایجاد پل طبیعت در رشت گفت: شهرداری رشت با هدف توسعه گردشگری به واسطه محور پیاده منظرگردی، پیشنهاد اجرای یک پل عابر پیاده شاخص به منظور تسهیل عبور و مرور شهروندان را مطرح کرده است.

او طول پل مذکور را ۵۶۰ متر از شرق خیابان شهید حبیب‌زاده عنوان کرد و توضیح داد: پل طبیعت روی حد شرقی و غربی رودخانه گوهررود و عرصه‌های سبز آن احداث می‌شود.

شهردار رشت با بیان اینکه پل طبیعت به داخل بوستان مفاخر گیلان می‌رسد، گفت: پل طبیعت به باغ «سالار مشکات» ادامه پیدا کرده است و از آن عبور می‌کند.

ثابت‌قدم ادامه پل طبیعت را از روی کمربندی شهید بهشتی خواند و اضافه کرد: پل طبیعت از بوستان دانشجو عبور کرده و در استخر عینک به عنوان آخرین نقطه گردشگری رشت خاتمه پیدا می‌کند.

او به طراحی پل طبیعت در سه فاز اشاره کرد و گفت: امسال فاز نخست پروژه پل طبیعت از حدفاصل خیابان ضیابری تا پارک مفاخر رشت اجرایی می‌شود.

شهردار رشت در ادامه با اشاره به آغاز طراحی پروژه باغ «سالار مشکات» از ۱۵ اردیبهشت‌ماه امسال خاطرنشان کرد: پروژه باغ «سالار مشکات» در رشت اجرایی شده است.

ثابت‌قدم خواستار مساعدت به منظور تأمین اعتبار اجرای طرح گردشگری باغ «سالار مشکات» توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان شد و اظهار کرد: مساعدت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به منظور اخذ تأییدیه طرح حائز اهمیت است.

او به بهسازی و محوطه‌سازی سبزه‌میدان در شهر رشت تا پایان تیرماه جاری اشاره کرد و یادآور شد: پروژه سبزه‌میدان به عنوان یکی از مکان‌های تاریخی واقع در مرکز شهر رشت محسوب می‌شود و جزء پروژه‌های بازآفرینی شهری قرار گرفته است.

شهردار رشت همچنین از ایجاد خانه‌های «گفتمان شهر» خبر داد و گفت: اقدام شهرداری رشت در راستای عملیاتی کردن تئوری ایران‌شهر که مورد تأیید عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی است، عملیاتی می‌شود.

ثابت‌قدم با بیان اینکه خانه‌های «گفتمان شهر» شامل خانه گفتمان شهر واقع در ساختمان برج ساعت شهرداری رشت است، گفت: ایجاد خانه گفتمان هنر واقع در ساختمان استانداری سابق و خانه گفتمان شهر سالم واقع در تالاب عینک از دیگر پروژه‌های طرح مذکور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *