[su_frame align=”left”]همایش نجات تالاب عینک - خرداد ۹۵ - علی مقصودی[/su_frame]

رشت رویایی- شهردار منطقه چهار رشت از احداث پارک در حاشیه رودخانه منظریه رشت خبر داد.

به گزارش فارس، علی مقصودی ظهر امروز در کمیسیون برنامه و بودجه شهرداری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون شهرداری منطقه چهار ۱۴ میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

او ادامه داد: البته نسبت به بودجه در نظر گرفته شده سال جاری برای شهرداری منطقه چهار، ۵۰ درصد از بودجه تعریف شده عقب هستیم.

شهردار منطقه ۴ رشت با بیان اینکه برای وصول مطالبات از مردم دچار درگیری شده‌ایم، گفت: تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا پایان سال جاری ۷۵ درصد بودجه در نظر گرفته شده محقق شود.

او افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بابت پرسنلی، رفت و روب، فضای سبز و … هزینه شده است.

مقصودی با بیان اینکه در بخش آسفالت برای شهرداری منطقه چهار ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان سهمیه در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: تاکنون یک میلیارد تومان آن محقق شده است.

او گفت: در نظر داریم تا به‌زودی زمینه احداث پارک در حاشیه رودخانه منظریه رشت را مهیا کنیم و قبل از پایان سال آن را به بهره‌برداری برسانیم.

شهردار منطقه ۴ رشت تملک باغ سالار مشکات را از دیگر اقدام‌ها دانست وبیان کرد: برای تملک بخش دوم باغ سالار مشکات نیازمند ۸ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

همچنین مدیر عامل سازمان زیباسازی و فضای سبز شهرداری رشت نیز در ادامه جلسه عنوان کرد: بررسی آیین‌نامه تبلیغاتی شهری رشت از شورای سوم مطرح شد.

حامد بشردانش با بیان اینکه طرحی در راستای مذکور در کمیسیون فرهنگی مصوب شد، افزود: نصب تابلوهای تبلیغاتی باید براساس ضوابط مطرح شده باشد در غیر این صورت و تجاوز از عرض مشخص شده برای تابلوهای تبلیغاتی جریمه می‌شوند.

او طرح پاکسازی جداره پیاده‌راه را از دیگر موضوعات مطروحه عنوان کرد و گفت: در بودجه سال ۹۵ مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

به گفته این مسؤول، سازمان زیباسازی شهرداری رشت برای این شهر طرح جامع تابلوهای خیابانی را آماده کرده که طی یک ماه آینده در صحن کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر رشت اعلام می‌شود.