مرتضی عاطفی خبر داد:
احداث فاز نخست پروژه پارک ۵۴۰۰ متری در حاشیه رودخانه زرجوب

مرتضی عاطفی

رشت رویایی- مرتضی عاطفی، شهردار منطقه دو رشت از آغاز پروژه احداث پارک در حاشیه ضلع شرقی رودخانه زرجوب خیابان جوان با عنوان پارک جوان خبر داد.

عاطفی گفت: امروزه در بیشتر کشورها میزان سرانه خدمات شهری نشان‌دهنده حد رفاه و کیفیت زندگی در شهرها است که در این میان سرانه فضاهای سبز نیز به‌عنوان یکی از فاکتورهای مهم افزایش سطح زندگی در شهرها مورد توجه قرار می‌گیرد.

این مدیر شهری گفت: شهرداری منطقه دو رشت در همین راستا و به منظور افزایش سرانه فضای سبز در حوزه منطقه از ۱۲ مردادماه اقدام به احداث پارک مذکور با مساحت کلی ۵۴۰۰ متر مربع با ۲۹۲۰ متر مربع فضای سبز و ۲۴۸۰ متر مربع پیاده‌رو کرده است.

شهردار منطقه دو رشت ابراز امیدواری کرد که با فراهم کردن زمینه‌های نشاط و تفریح مردم و هم چنین زیبایی شهر به استانداردهای مشخصی که برای سرانه فضاهای سبز وجود دارد دست یابیم.

عاطفی گفت: شهرداری منطقه دو بر این باور است که برای زندگی کیفی در شهرها به‌عنوان کانون تمرکز فعالیت و زندگی انسان‌ها چاره‌ای جز پذیرش ساختار و کارکردی متأثر از سیستم‌های طبیعی وجود ندارد.

شهردار منطقه دو رشت همچنین گفت: در این میان فضاهای سبز شهری به‌عنوان جزء ضروری شهرها نقش اساسی دارد و کمبود آن می‌تواند اختلالات جدی در زندگی روزمره شهروندان به وجود آورد.

نظرات

1 دیدگاه برای "مرتضی عاطفی خبر داد:
احداث فاز نخست پروژه پارک ۵۴۰۰ متری در حاشیه رودخانه زرجوب"

آگاه‌سازی از
680

مرتب کردن بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بیشترین رأی
رضا
8 ماه 20 روز پیش

با سلام و تشکر و خسته نباشید به همۀ شهرداران مناطق شهر ، شایسته است که پارکی هم ویژۀ بازی شطرنج با امکانات رایگان مانند کتابهای مربوط به شطرنج و احیانا فیلم برای همۀ علاقمندان به بازی شطرنج در شهر با فرهنگ رشت احداث گردد .

wpDiscuz