پنگوئن‌های آبی نیوزیلند از این پس می‌توانند برای تردد از مسیری ویژه پنگوئن‌ها استفاده کنند تا دیگر مجبور نباشند از میان خیابان‌های شلوغ و توریست‌های مشتاق برای رسیدن به لانه‌های خود عبور کنند.

[su_frame align=”center”]احداث تونل مخصوص پنگوئن‌ها در نیوزیلند[/su_frame]

براساس گزارش دیسکاوری، پنگوئن‌های اومارو، پنگوئن‌های آبی نیوزیلند برای سال‌های پی در پی صبح‌ها لانه خود را به مقصد خلیج اومارو ترک کرده شب‌ها دوباره به لانه‌های خود بازگشته‌اند.

در این سفر اعضای کوچکترین گونه از پنگوئن‌های در جهان، که ۳۰ سانتیمتر قد و ۱.۳ کیلوگرم وزن دارند، باید از میان توریست‌های مشتاق و از میان جاده‌ای به نام واترفرانت عبور کنند.

اکنون مقامات توریسم نیوزیلند تونلی در زیر این جاده ایجاد کرده‌اند که تنها مخصوص پنگوئن‌ها است. این تونل مسیری ایمن را برای پنگوئن‌های کوچک آبی ایجاد کرده‌است تا از ترافیک خیابان‌ها و نزدیک‌شدن توریست‌ها در امان بمانند.

به گفته جیسون گاسلیک مسئول بخش مدیریت کلونی پنگوئن‌ها این پروژه اولین نمونه در استفاده از چنین ابزاری برای مدیریت حیات‌وحش در نیوزیلند به شمار می‌رود که به شکلی طراحی شده‌است تا زندگی پنگوئن‌ها و توریست‌ها و روند ترافیک بدون کوچکترین خطری از سوی یکدیگر در جریان باشد.

پنگوئن‌های اومارو که به پنگوئن‌های آبی کوچک نیز شهرت دارد، در سواحل نیوزیلند و استرالیا زندگی می‌کنند و از ماهی‌های کوچک و سخت‌پوستان تغذیه می‌کنند.

همشهری آنلاین