استاندار گیلان خبر داد:
احداث ایستگاه قطار در میدان گیل رشت

محمدعلی نجفی

رشت رویایی- استاندار گیلان صبح امروز در جریان بازدید معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه از پروژه راه آهن قزوین-رشت که استاندار قزوین نیز حضور داشت گفت: با ایجاد یکی از زیباترین ایستگاه های قطار کشور در رشت، مردم با حرکت از تهران در میدان گیل که در داخل شهر رشت واقع است پیاده خواهند شد.

دکتر محمدعلی نجفی در حاشیه بازدید معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه از روند اجرای پروژه راه‌آهن قزوین-رشت در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه پس از توقف کوتاه و کندی کار که در روند اجرای این پروژه پیش آمده بود جلسهای در دفتر دکتر نوبخت با حضور مدیران وزارت راه و شهرسازی و شرکت زیرساخت برگزار شد گفت: خوشبختانه با تحرک جدیدی که پس از دستور رییس‌جمهور ایجاد شد امروز شاهد فعال‌تر شدن پیمانکاران هستیم.

او به حل مشکلات اعتباری این پروژه اشاره و توضیح داد: با تأمین منابع اعتباری، مشکلات موجود در ۸ قطعه‌ای که پیمانکاران حضور دارند بویژه ۲ پلی که امروز بازدید صورت گرفت مرتفع خواهد شد.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت: اگر با جدیت پل‌ها و تونل‌ها تا اسفندماه آماده شود پیش‌بینی ما این است بتوانیم تا پیش از پایان دولت یازدهم این مسیر را راه‌اندازی کنیم.

او با بیان اینکه تأکید ما به پیمانکاران این است که با توجه به تأمین اعتبارات با جدیت نسبت به تکمیل این پروژه اهتمام کنند افزود: آن دسته از پیمانکارانی که در این پروژه فعالیت داشتند می‌توانند اکنون بخش اعظمی از مطالبات خود را دریافت کنند.

استاندار گیلان به ریل گذاری ۸۰ کیلومتر از مسیر راه آهن قزوین – رشت اشاره و گفت: با توجه به تولید بخشی از ریل ها توسط کارخانجات داخلی و نیز رفع موانع واردات که بر اثر تحریم ایجاد شده بود در حال حاضر مشکلی در تأمین ریل مورد نیاز برای باقیمانده مسیر این پروژه وجود ندارد.

او درخصوص جانمایی ایستگاه‌ها نیز گفت: ۲ ایستگاه مسیر که به علت مشکلات فنی کمی از برنامه زمان‌بندی عقب بودند در حال حاضر برطرف شده و انشاا… طبق زمان مقرر خواهد رسید.

دکتر نجفی با اشاره به اینکه ایستگاه شهر رشت در ۱۲ کیلومتری مرکز شهر در جیرده پیش‌بینی شده بود گفت: با دستور دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی در سفر به گیلان و تأمین منابع مالی توسط دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه، یکی از زیباترین ایستگاه های قطار کشور در رشت در حال طراحی است.

او افزود: با ایجاد این ایستگاه در رشت مردم با حرکت از تهران در میدان گیل که در داخل شهر رشت واقع است پیاده خواهند شد.

نماینده عالی دولت در گیلان به اهمیت پروژه راه آهن در استان گیلان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: حمل ونقل مسافرین و بار از تهران به رشت و نیز اتصال این پروژه به بندر انزلی و منطقه آزاد از جمله اهمیت های اصلی این پروژه های است.

او در پایان گفت: راه طولانی نستراک که شمال را به جنوب وصل می کند با این پروژه از ۴۵ روز به ۲۰ روز تبدیل می شود و ۲ هزار از راه ریلی جهان نیز کاسته می‌شود.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz