احتمال ایجاد بیش از سه هزار شغل در گیلان

رشت رویایی- مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان گفت: در صورت همکاری بانک‌ها پیش‌بینی می‌شود امسال سه هزار شغل در استان ایجاد شود.

رضا علیزاده

رضا علیزاده با اشاره به اینکه در ابتدای سال اجماع خوبی در دستگاه‌های استان وجود دارد تا توجه بیشتری به بخش گردشگری گیلان شود، گفت: قرار است امسال دویست و ۴۵ طرح را در استان اجرایی کنیم که برخی از آنها مربوط به نوسازی، تجهیز و بازسازی است.

وی افزود:مجموعاً در حوزه گردشگری ۳ هزار شغل ایجاد شود، البته تحقق این امر مستلزم همکاری بانک‌ها است و اگر همکاری بانک‌ها نباشد حتی پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالا نمی‌توانند شروع به کار کنند.

علیزاده با اشاره به اینکه در بخش صنایع‌دستی در سال گذشته بر اساس اعتبارات پیش‌بینی‌شده ۵۰۰ شغل ایجاد کردیم، خاطرنشان کرد: در مصوبات سفر ۱۷ طرح با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان معرفی شده‌اند تا و امید می‌رود فرصت‌های اشتغال‌زایی استان در بخش گردشگری محقق و استفاده شود.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان تصریح کرد: برنامه داریم در سال جاری با تلاش جدی‌تر در بخش طرح‌های پیش‌بینی شده مشاغل خانگی و پشتیبان در صندوق کارآفرینی امید در استان اجرایی کنیم.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz