رشت رویایی- اجرای نمایش میدانی «درشکه‌چی» به نویسندگی مرتضی احمدی و کارگردانی محمد پورجعفری در مقابل تماشاخانه سابق تئاتر گیلان (سینما آبشار) که از دو روز پیش در حال اجراست، امشب نیز اجرا خواهد شد.

[su_frame align=”left”]نمایش میدانی «درشکه‌چی»[/su_frame]

در این نمایش که با مجوز رسمی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اجرا می‌شود، سجاد خورشیدی، علیرضا مجیدی، عباس قربانی، ایمان احمدی‌پور، پیمان قربان‌زاده، محمد محمدی، رضا مهدی‌پور، عرفان سیدی، امیرحسین محجوب، امیرحسین متقی، امید میرزایی، محمدحسین قدمی، شایان حریری، تورج نظری، سارنگ ثابت، نوید دانش و عرفان اقبالی به ایفای نقش می‌پردازند. همچنین تنبک‌نوازی و بازی با بهامین راد می‌باشد.

محمد پورجعغری، کارگردان این نمایش در گفت‌وگو با ایسنا، به موضوع این نمایش و اینکه جنب تماشاخانه تئاتر گیلان اجرا خواهد شد، اشاره و اظهار کرد: در سال ۱۳۲۶ تعداد ۵۰ تاکسی به سفارش خانم فخرالدوله (دختر مظفرالدین شاه) از انگلستان خریداری و وارد ایران شد. در سال ۱۳۲۷ اولین تاکسی به جهت علاقه وی به گیلان با عبور از خیابان اصلی شهر وارد رشت شد.

وی ادامه داد: با ورود تاکسی درشکه‌چی‌ها اعتصاب کردند. پیش‌پرده‌خوانی اعتصاب درشکه‌چی‌ها از جمله پیش‌پرده‌خوانی‌هایی بوده که سال‌ها در تماشاخانه تئاتر گیلان (سینما آبشار) اجرا می‌شد. از این رو اجرای این نمایش در محل سابق تماشاخانه تئاتر گیلان حرکتی در جهت دیده شدن این مکان و احیای دوباره تماشاخانه تئاتر گیلان توسط مسئولین در سال جدید می‌باشد.

نمایش میدانی درشکه چی از ۲۸ فروردین آغاز شده و تا امروز ۳۰ فروردین در مقابل سینما آبشار رشت واقع در ابتدای خیابان سعدی رأس ساعت ۱۹:۳۰ اجرا می‌شود.