شهردار منطقه سه شهرداری رشت خبر داد
اجرای پروژه هزار متر مربعی فضای مکث با عنوان «ایستگاه اندیشه»

سمیه رستگار، شهردار منطقه سه رشت

رشت رویایی- شهردار منطقه سه رشت از اجرای پروژه فضای مکث با مساحت هزار متر مربع با عنوان «ایستگاه اندیشه» نام برد و گفت: این ایستگاه در فضایی بسیار شاد و فرهنگی متفاوت با سایر فضاهای مکث در شهر رشت طراحی شده و به زودی به ساخت و بهره‌برداری خواهد رسید.

سمیه رستگار توضیح داد: این ایستگاه در بلوار شهید احمدزاده جانمایی شده است و در مجاورت آن غرفه‌هایی به جهت عرضه محصولات فرهنگی و کتاب در نظر گرفته شده است. با توجه به اینکه دو پارک بزرگ ملت و کشاورز در محدوده منطقه سه وجود دارد، در نظر داریم از اتوبوس‌های مستهلک در شهرداری استفاده کرده و به بازسازی و ایجاد جانمایی جذاب در این اتوبوس‌ها پرداخته و در این دو پارک به جهت عرضه کتاب و محصولات فرهنگی جانمایی و مورد استفاده قرار دهیم .

شهردار منطقه سه شهرداری رشت همچنین گفت: برای اولین بار در استان گیلان، شهرداری منطقه سه همت به ساخت المان فرهنگ مکتوب کرده است.

سمیه رستگار در خصوص اختصاص نیم درصدی درآمدهای شهرداری به امور کتابخانه‌ها اظهار کرد: شهرداری تدابیری در خصوص پرداخت نیم درصدی به کتابخانه‌های عمومی اندیشیده که از طریق امور مالی در حال اقدام و کارسازی می‌باشد و به‌زودی اقدام خواهد شد.

او همچنین در خصوص عملکرد شهرداری منطقه سه در جهت گسترش فرهنگ و فضاسازی امر کتاب و کتاب‌خوانی گفت: برای اولین بار در استان گیلان، شهرداری منطقه سه همت به ساخت المان فرهنگ مکتوب مشتمل بر سه جلد کتاب با عناوین کتاب‌های دافعه و جاذبه، فرهنگ لغت استاد معین و کتاب علل و گرایش به مادی‌گرایی در مجاورت کتابخانه امام رضا (ع) واقع در محدوده منطقه ۳ کرده است که به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

رستگار همچنین با ذکر اهمیت مقوله کتاب و کتاب‌خوانی و مغفول ماندن امر مطالعه در خانواده‌های امروزی گفت: شهرداری رشت و منطقه سه از هیچ کوششی در جهت ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی فروگذار نبوده است.

وی با اشاره به روز جهانی کتاب کودک توضیح داد: برای اولین بار در کشور در شهرداری منطقه سه در جشنی بسیار شاد و مفرح با عنوان ” شهردار برای کودکان قصه می‌خواند” با قصه‌خوانی برای کودکان تلاش در ایجاد فرهنگ ترویج کتاب‌خوانی را کرده است.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz