رشت رویایی- مدیر‌کل کانون گیلان از اجرای طرح “عیدانه کتاب” هم‌زمان با ایام نوروز سال ۱۳۹۷ در استان خبر داد.

به گزارش فارس ، اسفندیار ضیائی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح نوروزی “عیدانه کتاب” در گیلان اظهار کرد: نهادینه‌ کردن فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی و هم‌چنین ایجاد بستر‌های مناسب برای بهره‌گیری کودکان و نوجوانان از فعالیت‌های فرهنگی، ادبی و هنری کانون، از اهداف اجرای این طرح محسوب ‌می‌شود.

او با اشاره به سیاست‌های ابلاغی آموزش‌وپرورش مبنی بر فراهم‌سازی زمینه‌ مطالعه غیردرسی از سوی دانش‌آموزان افزود: امانت کتاب و ارائه‌‌ فعالیت‌هایی نظیر قصه‌گویی، شعر‌خوانی، کاردستی، نقاشی و داستان‌نویسی به کودکان و نوجوانان در ایام نوروز ازجمله برنامه‌های این طرح است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان با بیان اینکه فعالیت مرکز فرهنگی هنری شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رشت از ساعت ۹ تا ۱۷ روزهای سوم تا دوازدهم فرودین سال ۹۷ انجام می‌شود گفت: کتاب‌خانه سیار روستایی بندر آستارا نیز سیزدهم فروردین‌ماه و هم‌زمان با «روز طبیعت» در سطح این شهر به ارائه‌ خدمات فرهنگی به هم استانی‌ها و مسافران نوروزی می‌پردازد.

ضیایی با اشاره به ارتباط ظرفیت‌های استان و موهبت‌های طبیعی آن را در جذب گردشگر بیان کرد: انتظار می‌رود اجرای این طرح جایگزین مناسبی برای تکالیف درسی دانش‌آموزان در ایام نوروز باشد.