اجرای طرح مستقیم پرداخت حقوق بازنشستگان طی ۶ ماه نخست سال

سالمندان

رشت رویایی- مدیر هماهنگی امور استان‌های صندوق بازنشستگی کشوری از اجرای سراسری طرح پرداخت مستقیم حقوق بازنشستگان کشوری طی شش ماه نخست امسال خبر داد.

حسن حاج‌قربان درباره آخرین وضعیت اجرای طرح پرداخت مستقیم حقوق بازنشستگان گفت: این طرح در سال گذشته در ۱۰ استان پس از طی دوره‌های آموزشی از سوی کارشناسان امر و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم به اجرا در آمد.

او گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم مابقی استان‌ها طی شش ماه نخست سال، تحت پوشش این طرح بروند.

مدیر هماهنگی امور استان‌های صندوق بازنشستگی کشوری به مزایای اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: پرداخت مستقیم حقوق یکی از اقدامات مثبت در جهت سهولت دریافت حقوق توسط بازنشستگان است. پرداخت مستقیم به رفع مشکلات مربوط به عدم پرداخت به موقع حقوق و مستمری‌ها کمک می‌کند.

حاج قربان همچنین به افتتاح خانه‌های امید برای بازنشستگان اشاره کرد و گفت: ۲۹ خانه امید در ۱۹ استان در حال بهره برداری است. قرار است خانه‌های امید بازنشستگان در سال جاری در شهرهای ساری، قزوین، نورآباد ممسنی، آران و بیدگل، شهررضا، دزفول، میانه و به احتمال زیاد رودبار افتتاح و به بهره برداری کامل برسد.

او ادامه داد: خانه‌های امید مجهز به مراکز مشاوره‌ای، بهداشتی و درمانی، کتابخانه، کافی نت، کافی‌شاپ، هستند و فعالیت‌های ورزشی چون فوتبال دستی، شطرنج، پینگ‌پنگ، یوگا، فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی از قبیل تشکیل گروه‌های سرود، جلسات شب شعر، حافظ خوانی، سعدی خوانی، شاهنامه‌خوانی در آن انجام می‌شود.

مشاور مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری هم‌چنین گفت: آموزش‌هایی شامل زبان و کامپیوتر در خانه‌های امید ارائه می‌شود.

ایسنا

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz