اجرای طرح توسعه بی.آر.تی در رشت

رشت رویایی ـ مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت از اجرای طرح توسعه بی.آر.تی در مسیر خیابان شریعتی به طرف جانبازان و در محدوده سبزه‌میدان در سال ۹۶ در این شهر خبر داد.

اجرای طرح توسعه بی.آر.تی در رشت

مرتضی شریفی با اشاره به برنامه‌ریزی برای افزایش تعداد ناوگان اتوبوسرانی در این شهر به خبرگزاری «فارس» گفت: طرح بی.آر.تی خیابان امام خمینی (ره) شهر رشت تابع یکسری شرایط است.

او به جابه‌جایی روزانه یک‌هزار و ۲۰۰ تا یک‌هزار و ۵۰۰ نفر مسافر توسط هر کدام از اتوبوس‌ها در محور خیابان امام خمینی (ره) شهر رشت اشاره کرد و افزود: اتوبوس‌ها در بازه زمانی سه تا پنج دقیقه حرکت می‌کنند.

شریفی با بیان اینکه تعداد ۱۵ دستگاه اتوبوس در محور مذکور حرکت می‌کنند، تاکید کرد: مسیر تعدادی از اتوبوس‌ها تا میدان مصلا است و تعداد دیگر تا میدان امام علی (ع) حرکت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت، جابه‌جایی مسافران با اتوبوس‌ها در مسیر بی.آر.تی را سریع‌تر خواند و بیان کرد: مسیر کنار بی.آر.تی محل تردد خودروهای شخصی یا مسافربر است و به دلیل پارک حاشیه‌ای خودروها یک طرف خیابان به طور کامل گرفته شده است.

او به نصب تابلوهای توقف ممنوع در مسیر مذکور اشاره کرد و گفت: نیاز است به طور جدی‌تری از توقف خودروها در حاشیه محور امام (ره) جلوگیری شود تا بتوانیم ترافیک را در دو طرف بی.آر.تی تسهیل کنیم.

شریفی با اشاره به ترافیک مسیر خودروهای سواری در مسیر خیابان امام خمینی (ره)، ادامه داد: ترافیک شدید مسیر مذکور به دلیل پارک خودروها است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت به الگو و استاندارد مشخص اجرای طرح بی.آر.تی در کشور اشاره کرد و یادآور شد: نصب میله یکی از روش‌های جداکننده در طرح بی.آر.تی محسوب می‌شود و از این روش در شهر رشت استفاده کردیم.

او با تأکید بر ضرورت اجرای طرح‌های بی.آر.تی به منظور تسریع در حمل و نقل عمومی شهر رشت گفت که سال ۹۶ طرح توسعه بی.آر.تی در خیابان شریعتی به طرف جانبازان در محدوده سبزه‌میدان اجرایی می‌شود.

شریفی، اجرای طرح مذکور را در راستای اجرای طرح جامع ترافیک حمل و نقل شهر رشت عنوان کرد و افزود: طرح جامع مذکور با تأیید و تصویب شورای ترافیک شهرستان و استان اجرایی می‌شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت با بیان اینکه در محورهای بی.آر.تی نیازمند پیوستگی هستیم، تاکید کرد: طرح جامع ترافیک شهر رشت برای محورهای دیگری که باید رینگ‌های شهری را به همدیگر وصل کند، اتفاق می‌افتد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz