اجرای جدید نمایش «هنر» در لنگرود

رشت رویایی- نمایش «هنر» به کارگردانی مهرداد بخشی از تاریخ ۲۴ تیر در سالن آمفی‌تئاتر اداره ارشاد اسلامی لنگرود به روی صحنه می‌رود.

به گزارش رشت رویایی، نمایش «هنر» اثر معروف یاسمینا رضا به کارگردانی مهرداد بخشی به مدت ۳ روز از تاریخ ۲۴ الی ۲۶ تیر اجرا خواهد شد. این نمایش که محصولی از آموزشگاه آزاد هنرهای نمایشی افرا است، به تهیه‌کنندگی برنا احمدنژاد و بازی محمد الخاصپور، ابراهیم ندافی، مهدی محمدی اصل به روی صحنه می‌رود.

نمایشنامه «هنر»، اثر یاسمینا رضا، با وجود طنز درونی یک اثر تراژدی است و دیالوگ‌ها و لحظات خنده آور این نمایش آن را در مرز تراژدی ـ کمدی نگه می‌دارد. از طرفی وجود المان‌های سبک ابزورد در این نمایشنامه به وضوح دیده می‌شود تا جایی که هنر یاسمینا رضا را از جهاتی جزو این سبک دسته‌بندی کرده‌اند و او را هم‌طراز با برخی نویسندگان بزرگ این سبک می‌دانند.

«هنر» نبرد بین سنت و مدرنیته را به نمایش می‌گذارد. مردی که به هنر کلاسیک اعتقاد دارد و در مقابل، دوستش به هنر مدرن پایبندی و اصالت درونی خود را نشان می‌دهد. این دو بر سر یک تابلو که کاملاً سفید است، مجادله لفظی می‌کنند.

«مارک» تفکر منطقی دارد و به آثار قاعده‌مند کلاسیک بها می‌دهد. در مقابل «سرژ» ذهنیت مدرن دارد و از تابلوی تماماً سفید خود دفاع می‌کند. دیالوگ‌ها در هنر منقطع، مرتبط و تاثیرگذار است و از جنبه‌های طنز برخوردار است و به دلیل کنش و واکنش‌های دل‌چسب، مخاطب با آن همچون یک داستان دراماتیک به راحتی ارتباط برقرار می‌کند.

این نمایش پیش از این به مدت ۹ روز در اردیبهشت‌ماه در خانه کوچک نمایش، تئاتر دائم، اجرای موفقی داشت.

گفتنی است، نمایش «هنر» به کارگردانی مهرداد بخشی از تاریخ ۲۴ تیر به مدت سه روز در ساعت هفت و نیم عصر در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود به روی صحنه می‌رود.

نمایش «هنر» در لنگرود

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz