رشت رویایی- استاندار در نشست با معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه‌ی زیربناهای حمل و نقل کشور از اتمام عملیات اجرائی فاز اول کمربندی تالش در ۳ ماهه اول ۹۷ خبر داد.

دکتر مصطفی سالاری در حاشیه‌ی این نشست که در دفتر معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه‌ی زیربناهای حمل و نقل کشور به تصمیمات گرفته شده در این جلسه اشاره کرد و گفت: در این نشست مقرر شد عملیات اجرائی ایستگاه راه آهن منجیل به عنوان یکی از تعهدات شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در اسرع وقت آغاز شود.

استاندار گیلان مطرح کرد: ساخت ایستگاه راه آهن در میدان گیل رشت به عنوان یکی از تأکیدات وزیر راه و شهرسازی در مرحله‌ی انتخاب پیمانکار و انجام مطالعات است و مقدمات آن نیز آغاز شده است.

او ادامه داد: به منظور جلوگیری از هرگونه مشکل در حریم راه ها برای مردم شهرها و روستاهای مسیر راه آهن رشت – آستارا، نقشه ها مجدداً مطالعه و بررسی می شود.

او به انجام مطالعه‌ی چهارخطه کردن محور اصلی آستارا-اردبیل اشاره و گفت: ۸ کیلومتر از کمربندی بندرانزلی در اولویت تحویل قیر قرار گرفته تا انشاا… در کوتاه ترین زمان ممکن بتوان زیر بار ترافیک قرار داد.

نماینده عالی دولت در گیلان اتمام عملیات اجرائی فاز اول کمربندی تالش در ۳ ماهه اول سال ۹۷ را یکی دیگر از تصمیمات این نشست عنوان و اضافه کرد: انشاا… با اتمام فاز اول این پروژه، در تعطیلات تابستان شاهد ترافیک در شهر تالش نخواهیم بود.

او از اختصاص مبلغ ۳ میلیارد تومان از محل اسناد خزانه به تقاطع غیرهمسطح اسالم نیز خبر داد و گفت: همچنین ساخت ۱.۵ کیلومتر باقیمانده‌ی پروژه چهارخطه کردن مسیر آستارا به آستارا از سوی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل نیز مورد تأکید و ابلاغ قرار گرفت.

استاندار گیلان آغاز مطالعه‌ی دقیق پروژه مسیر رشت به جیرده را نیز از دیگر تصمیمات این نشست بیان کرد و گفت: در این نشست مقرر شد مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه، تکمیل ۸ کیلومتر باقیمانده‌ی آزاد راه قزوین- رشت در محدوده‌ی منجیل به رودبار را از طریق وزیر راه و شهرسازی پیگیری نماید.