ابراهیمی و نزهتی، گل‌های سرسبد سپیدرود

رشت رویایی، مزدک حقیقت*- سپیدرود با درخشش دو ستاره بی چون و چرای این روزهای خود توانست به یک امتیاز ارزشمند در زمین سایپا دست یابد.

در هفته نهم لیگ برتر دو تیم سایپا و سپیدرود به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه تساوی یک بر یک به اتمام رسید. این بازی تا دقایق پایانی با برتری تیم علی دایی دنبال می‌شد اما یک ضربه شروع مجدد در وقت‌های اضافه بازی کافی بود تا با ارسال ابراهیمی، ضربه سر بی‌نقص نزهتی کار را به تساوی بکشاند.

پویا نزهتی و حسین ابراهیمی؛ ستارهایی هستند که این روزها نقش پر رنگی در بازیهای سپیدرود در لیگ برتر دارند. آنها در بازی‌هایی که سپیدرود اصلا از نظر تیمی هماهنگ نیست و نشانی از کار ترکیبی در تیم تازه به لیگ برتر آمده نظر محمدی دیده نمی‌شود، نمایش بسیار هماهنگی با هم به نمایش گذاشته‌اند. ابراهیمی و نزهتی با هماهنگی‌های دو نفره خود موفق شده‌اند اکثر گل‌های این فصل سپیدرود را به ثمر برسانند؛ همکاری و هماهنگی مثمر ثمری که در روند امتیازگیری این تیم بیشترین نقش را داشته است.

سپیدرود در میانه میدان تغییراتی داشت و توحید غلامی را به بازی گرفت. اما این بازیکن نمایش دلچسبی نداشت و نتوانست توپ گیری‌های موثری داشته باشد. سایپا عمق سپیدرود را نشانه گرفته بود و در این بازی پاس‌های فراوانی را در عمق دفاع این تیم ارسال کرد. در گلی که سپیدرود دریافت کرد، غلامی نتوانست مسیر را ببندد و به یار حریف فشار وارد کند که همین امر منجر به گل سایپا شد. او در میانه میدان دوندگی کمی داشت و بیشتر پاس‌های او رو به عقب به دفاع بود و اکثر پاس‌های رو به جلو او هم اشتباه داده شد.

سپیدرود در وسط زمین مشکلات جدی دارد و هافبک‌های این تیم توانایی لازم برای حفظ توپ را ندارند و نمی‌توانند هافبک‌های کناری و مهاجم‌های خود را تغذیه کنند. به دلیل همین ضعف است که اکثر توپ‌ها به طور مستقیم از دفاع ارسال می‌شود. دهقان هم آن بازیکنی نیست که بتواند یک خط جلوتر بازی کند. او می‌تواند یک خط عقب‌تر کارسازتر باشد و با جنگندگی و مهارت توپ‌گیری که دارد، می‌تواند توپ را وقتی از دست رفت، پس بگیرد و دوباره به خط جلو برگرداند.

تعداد پاس‌های سپید‌رود در این بازی متاسفانه به چند پاس نمی‌رسید. به نظر می‌رسد بازی گرفتن شهاب کرمی در جلوی تهیدست و دهقان بتواند بسیاری از مشکلات سپید‌رود را حل کند و ابراهیمی و نزهتی را در موقعیت‌های بهتری قرار دهد. بازیکنانی که اگر خوب تغذیه شوند، توانایی ویران کردن هر خط دفاعی را دارند همانطور که تا به اینجای کار با موقعیت‌های اندکی که برای آنها ساخته شد، توانسته‌اند بسیار موثر عمل کنند.

*سرمربی و کارشناس فوتبال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *