ابتکار دو برادر عراقی برای شکار داعش +تصاویر

فناوری‌های نظامی رباتیک در جهان مسئله‌ای تازه نیستند اما برای اولین بار عراقی‌ها خودشان توانسته‌اند خودروی زرهی رباتیک برای مقابله با تروریست‌های داعش طراحی کرده و بسازند.

ربات عراق

نشریه عراق پست گزارش داده که این ربات که اندازه یک خودروی معمولی است توسط دو برادر طراحی شده و توسط یک لپتاپ از راه دور کنترل می‌شود.این خودروی زرهی که به خمپاره‌انداز و تیربار مجهز شده است دارای چهار دوربین است که کنترل آن را میسر می‌کند. کنترل این ربات می‌تواند از فاصله یک کیلومتری صورت بگیرد. مسلسل ربات در زمان حرکت در یک زاویه ۴۵ درجه قرار دارد. چرخ‌های این زره‌پوش نیز از لاستیکی از جنس تفلون ساخته شده است. این ربات می‌تواند دشمن را از فاصله سه کیلومتری هدف قرار دهد.

سامانه خمپاره‌انداز این خودرو حدود سه کیلومتر بُرد دارد و تیربار آن نیز می‌تواند نفرات دشمن را از فاصله یک کیلومتری هدف قرار دهد.

از چهار دوربین نصب شده روی این خودروی زرهی دو دوربین برای ناوبری مورد استفاده قرار می‌گیرد. دو دوربین دیگر نیز برای تیراندازی و فرمانده این خودرو در نظر گرفته شده است. در لاستیک‌های این خودرو نیز موادی به کار رفته است که در صورت اصابت گلوله امکان طی کردن مسافتی حدودا ۵۰ کیلومتری را دارد.

نظرات

اولین دیدگاه این مطلب را ثبت کنید

آگاه‌سازی از
680

wpDiscuz