آکادمی خوراک‌شناسی در گیلان راه‌اندازی می‌شود

نشست تخصصی معماری به مناسبت روز جهانی معمار در شهرداری رشت - مهر ۱۳۹۵ - فاطمه قدیمی

رشت رویایی- مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری رشت از راه‌اندازی آکادمی خوراک‌شناسی در گیلان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش ایلنا، فاطمه قدیمی با اشاره به اینکه شبکه شهرهای خلاق یونسکو در دنیا در ۷ محور فعالیت می‌کنند، گفت: خوراک، ادبیات، طراحی و دیزاین، صنایع دستی، هنرهای آیینی، هنرهای رسانه‌ای و موسیقی است.

مدیر برنامه‌های یونسکو در شهر خلاق رشت افزود: از ایران دو شهر رشت و اصفهان به ترتیب به عنوان شهر خلاق خوراک‌شناسی و شهر خلاق صنایع دستی ثبت شده‌اند.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت گفت: اتفاقی که برای این دو شهر رخ داده است باعث شده دیپلماسی جدیدی برای شهرها تبیین شود و امیدواریم در توسعه صنعت گردشگری گام‌های خوبی برداریم.

فاطمه قدیمی با تاکید بر اینکه این ظرفیت خوراک شناسی‌، نافی سایر زمینه‌ها و ظرفیت‌ها نیست افزود: شهرهایی که وارد شبکه شهرهای خلاق می‌شوند متعهد می‌شوند در سایر زمینه‌‌ها از‌جمله هوشمند‌سازی، محیط زیست، ادبیات و … همکاری و پروژه‌های مشترک داشته باشند. ما هم از همه چهره‌های توانمند در همه حوزه‌ها دعوت می‌کنیم که همکاری‌های مشترکی با مدیریت شهری رشت داشته باشند.

مدیر برنامه‌های یونسکو در شهر خلاق رشت گفت: امروز به مناسبت روز جهانی غذا بر اساس شعار امسال در راستای کاهش مهاجرت، سرمایه‌گذاری برای شهرها و توسعه روستایی همایشی داریم. رشت به عنوان مرکز استان گیلان می‌خواهد مدل توسعه اقتصادی شهر خلاق خوراک‌شناسی را با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری‌، اقتصاد مقاومتی‌، تولید و اشتغال تعریف کند.

فاطمه قدیمی در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدوارم با ارتباطات و هم افزایی علمی، در آینده نزدیک شاهد تکمیل پروژه و راه‌اندازی آکادمی خوراک‌شناسی گیلان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *