آمار اشتغال در بخش کشاورزی نباید ما را فریب بدهد

رشت رویایی- استاندار گیلان در نشست با خانواده جهاد کشاورزی استان گفت: نباید آمار اشتغال در بخش کشاورزی ما را فریب بدهد.

به گزارش ایسنا، مصطفی سالاری، در جلسه کشاورزی گیلان گفت: عملکرد بخش کشاورزی در گیلان بر سایر بخش‌های استان تاثیر مستقیم می‌گذارد.

او اضافه کرد: در کنار حفاظت از منابع طبیعی استان باید استفاده صحیح از این نعمات ارزشمند برای کشاورزان و بهره‌برداران فراهم شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه ۴۸کمیته اجرایی به منظور پیشبرد اهداف توسعه محور استان تشکیل شده است،که ده کمیته آن فقط مخصوص به بخش کشاورزی است، ادامه داد: اخذ تصمیمات درست در بخش کشاورزی تاثیر مستقیم بر زندگی مردم گیلان می‌گذارد.

او از دست‌اندرکاران بخش کشاورزی خواست تا بگونه ای عمل کنند که درآمد کشاورزان افزایش یابد و اگر برندسازی در بخش کشاورزی محقق شود، شاهد ایجاد مشاغل پایدار در این بخش خواهیم بود.

استاندار گیلان با بیان اینکه تولید صرف برخی از محصولات معاش خانواده کشاورزان را تامین نمی‌کند، مطرح کرد: باید برای کشاورزان کم درآمد مشاغل تکمیلی تعریف شود.

او اضافه کرد: نباید آمار اشتغال در بخش کشاورزی ما را فریب بدهد، کشاورزی که در سال ۵تا ۷میلیون تومان درآمد دارد یعنی به سختی زندگی می‌کند و صرف داشتن عنوان شغل کشاورزی و بیکار نبودنش نباید ما را از این افراد غافل کند.

مصطفی سالاری گفت: ملاک من برای سپردن مسئولیت‌ها این است که افراد برای مردم کار کنند و خود نیز ماموریت دارم فقط برای مردم کار کنم.

استاندار گیلان مطرح کرد: اتصالات و سفارشات برای گزینش افراد برای من تاثیرگذار نخواهد بود و تمرکز همه در استان کار برای مردم باشد.

او با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و مردم که ولی‌نعمت ما هستند، عنوان کرد: بایدبه گونه‌ای عمل کنیم که تصمیمات ما جامعیت لازم را داشته باشد و تلاش کنیم همواره عمل‌گرایانه پیش برویم.

سالاری ادامه داد: در شرایطی نیستیم که زمان را از دست بدهیم؛ باید برنامه محور و با سرعت پیش برویم.

او با بیان اینکه رسالت ما حفظ منابع طبیعی و اراضی ملی است، افزود: باید به خاطر داشته باشیم منابع ملی متعلق به عموم مردم است و باید به جای نه گفتن به مردم روش درست بهره‌وری از این منابع را به آنها آموزش داده و راهکار ارائه دهیم؛ دست به عصا راه رفتن و محتاطانه عمل کردن زیبنده نیست.

استاندار گیلان گفت:اگر برای رضای خدا و با هدف خدمت به مردم عمل کنیم دچار نقصان و خطا نخواهیم شد.

او شجاعانه تصمیم گرفتن را از مصادیق درستکار بودن یک مدیر برشمرد و گفت: کسی که با هدف رضایت خدا و خلق خدا کار می‌کند، از هیچ‌چیز نمی‌ترسد، با جرأت تصمیم می‌گیرد و یقیناً خدا نیز نمی‌گذارد چنین شخصی لطمه ببیند.

استاندار گیلان مطرح کرد: مبادا کارآفرینی که می خواهد سرمایه خود را در اختیار توسعه استان قرار دهد از خود برانید که این با هدف جلب رضایت خدا و خلق خدا مغایرت دارد؛ غیر از خدا هیچ‌کس ما را محاکمه نمی‌کند.

سالاری گفت: قرابت ما به کسی می‌رسد که فقط و فقط برای مردم کار کند و لاغیر؛ هر کسی برای مردم کار کند روز به روز به من نزدیک‌تر است و غیر از این هیچ اتصالی وجود نخواهد داشت.

او ادامه داد: اعتقاد دارم نسل مدیریتی ما در حال پیر شدن است و اگر مدیران جوان پرورش ندهیم، در آینده نزدیک به مشکلات اساسی برخواهیم خورد.

استاندار گیلان بر استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان مظطرح کرد و گفت:باید فضا را برای تقویت و آماده‌سازی جوانان امروز که مدیران آینده هستند، فراهم کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *